info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.uaВпровадження та ведення управлінського обліку

 

Управлінський облік як інструмент ефективності бізнесу

Немає нічого більш небезпечного для бізнесу, як прийняття важливих рішень наосліп. Якщо ви власник або керівник бізнесу, ви безумовно потребуєте адекватної інформації для прийняття як стратегічних, так і тактичних управлінських рішень. Ось декілька характерних прикладів таких рішень та інформації, яка необхідна для них:

 • Якщо вам відомий рівень операційного прибутку за видами діяльності, підрозділами, менеджерами, ви можете визначити «чемпіонів» та «невдах», тобто підрозділи, види діяльності або менеджерів, які генерують прибуток, та тих, які приносять збитки. Позбувшись «невдах», або скерувавши свої зусилля для того, щоб допомогти їм стати «чемпіонами», ви суттєво покращите фінансові показники свого бізнесу.
 • Знаючи валовий (маржинальний) прибуток за окремими товарами або групами товарів, ви зможете приймати обґрунтовані рішення щодо ціноутворення та асортиментної політики. Наприклад, ви зможете вирішити, чи варто приймати великий контракт, ціна за яким здається невигідною порівняно з «нормальними» цінами, але який забезпечить повне завантаження виробничих потужностей.
 • Маючи детальну порівняльну інформацію по періодах за статтями витрат, ви зможете своєчасно побачити аномальне зростання витрат за окремими статтями, виявити причину цього, та вжити необхідних заходів, перш ніж ваш бізнес зазнає непоправних збитків.

Крім того, наявність повної та своєчасної управлінської фінансової інформації дозволяє планувати діяльність компанії з більшою достовірністю та на довший період наперед. Наприклад, знаючи залежність грошових потоків від обсягів виробництва та продажу, можна спрогнозувати потребу у власних та кредитних коштах для придбання коштовного обладнання, збільшення обсягів продажу, виходу на новий ринок або відкриття нового напрямку у бізнесі.

Якщо ваш бізнес відносно невеликий, та має один-два основні види товарів, вам, скоріше за все, буде нескладно власноруч знайти та проаналізувати всю необхідну інформацію. Але власнику або керівнику бізнесу, що оперує десятками або сотнями видів товарів, має розгалужену мережу підрозділів, або складний технологічний цикл виробництва, зробити це буде набагато складніше. Логічно було б припустити, що відповідну інформацію першій особі компанії має надавати бухгалтерська служба (бухгалтер). Але на жаль, це припущення далеко не завжди працює у реальному житті. Чому так стається?

 • По-перше, більшість бухгалтерів орієнтується, перш за все, на потреби фінансового обліку, який має на меті складання податкової та фінансової звітності для державних органів. Ні стандарти бухгалтерського обліку, ані Податковий кодекс не враховують потреб менеджменту компаній в управлінській інформації. А облік, який організований виключно з орієнтацією на фіскальні потреби, не тільки не забезпечує збирання важливої для управління компанією фінансової інформації, часто навпаки, бездумне слідування встановленим державою правилам обліку шкодить її достовірності. Наприклад, фіскальний облік, замість того щоб аналізувати поведінку окремих видів витрат, воліє рівномірно «розмазати» усі накладні виробничі витрати у так званій «собівартості» (див. статтю Три міфи про собівартість), тим самим надаючи керівникам викривлене уявлення про фінансові причини та наслідки.
 • По-друге, кожна компанія має свою унікальну бізнес-модель, яка включає різні продукти, різну географічну, організаційну та фінансову структуру, тощо. Стандартні правила бухобліку не враховують цих особливостей. Наприклад, компанія може використовувати певну фінансову структуру для оптимізації оподаткування (зменшення прибутку, що декларується у податковій звітності), і відображати відповідні операції у своєму обліку. Якщо на підставі цих даних складатиметься також управлінська звітність, її дані будуть недостовірними.
 • По-третє, більшість керівників, не маючи спеціальних знань у фінансовій сфері, часто не можуть правильно поставити завдання своїм бухгалтерам, точно пояснити, якої саме інформації та з якою метою вони потребують. Тому вони стають заручниками компетентності (або ж некомпетентності) своїх бухгалтерів. Тут треба зазначити, що на відміну від, скажімо, США або Великої Британії, де питанням ведення управлінського обліку та складання управлінської звітності десятиліттями приділяється величезна увага при підготовці професійних бухгалтерських кадрів, в Україні ніколи не існувало спеціальних програм професійної підготовки управлінських бухгалтерів.

Яким чином аутсорсинг від Першої Консалтингової Компанії допомагає нашим клієнтам вирішити проблеми організації управлінського обліку?

 

Чому Перша Консалтингова Компанія – оптимальний партнер

Наші ключові фахівці в минулому працювали на керівних посадах в компаніях реального сектору, у виробничій та фінансовій сфері. Вони не з книжок, а з власної практики знають, що таке управлінський облік та яким чином він має поєднуватися з іншими інструментами управління бізнесом задля досягнення максимальної ефективності.

Ми маємо у своєму активі успішні консалтингові проекти з впровадження та оптимізації управлінського обліку та бюджетування.

 

Наші кейси та рекомендації клієнтів >>
Наша команда >>

 

Впровадження (постановка) управлінського обліку

Ми розглядаємо управлінську звітність не просто як набір абстрактних даних, а як інструмент управління бізнесом, як з точки зору власника бізнесу, так і з точки зору менеджменту.

Забезпечення якості управлінської звітності потребує вирішення нашими фахівцями, спільно з керівництвом клієнта, таких завдань:

 • Розробки формату звітів, які б:
  • відповідали економічній сутності діяльності клієнта;
  • були б легкими до сприйняття, тобто достатньої інформативними, але не перевантаженими другорядними даними;
  • були б легкими для створення, тобто в достатній мірі автоматизованими, без необхідності об’ємних ручних коригувань;
 • Структурування облікових даних відповідно до потреб користувачів управлінської звітності, таким чином, щоб:
  • на основі облікових даних можна було б легко створювати звіти за допомогою автоматизованих інструментів;
  • показники звітів можна було б легко перевірити з використанням даних обліку;
 • Створення інструкцій для працівників, чия робота пов’язана з обробкою облікових даних, для забезпечення правильного та однакового застосування прийнятих принципів управлінського обліку.

Постановка управлінського обліку може здійснюватися нами як в рамках окремого проекту (див. розділ Консалтингові послуги), так і в рамках договору на бухгалтерське обслуговування, за умови придбання клієнтом пакетів послуг Базовий плюс або Фінансовий директор.

Щоб отримати більше інформації, зв’яжіться з нашим менеджером або замовте зворотній дзвінок.

 

Замовити зворотній дзвінок >>
Замовити послуги з впровадження >>

 

Ведення управлінського обліку

Перша Консалтингова Компанія надає бухгалтерські послуги з ведення управлінського обліку та складання управлінської звітності у пакетах Базовий плюс та Фінансовий директор.

Для власників компаній малого бізнесу, які потребують обмеженої кількості управлінських звітів, ми пропонуємо пакет Базовий плюс. Цей пакет передбачає, крім ведення фіскального обліку та складання звітності для державних органів, також ведення управлінського обліку та надання власнику компанії управлінських звітів про прибутки та збитки, про рух грошових коштів та управлінського балансу.

Для власників та керівників компаній малого та середнього бізнесу, які бажають повною мірою скористатися нашою експертизою у сфері фінансового менеджменту, ми пропонуємо ексклюзивний пакет послуг Фінансовий директор. Крім стандартних видів звітів, що надаються у пакеті Базовий плюс, вам також буде доступний поглиблений фінансово-економічний аналіз, послуги з фінансового планування (бюджетування), послуги з розробки фінансових схем з метою оптимізації оподаткування.

 

Замовити зворотній дзвінок >>
Замовити послуги з ведення обліку >>

 

Додаткові пакети послуг

Заработна плата

Нарахування зарплати та кадровий облік

Нарахування зарплати

Скарбник

Управління платежами

Скарбник

Фінансовий контролер

Реєстрація податкових накладних

Реєстрація податкових накладних

Вгору