info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 



Відкрита онлайн консультація (Листопад – Грудень 2019)

Податки, бухгалтерський облік, господарське право

Теми консультації:

Повернення оплати платником єдиного податку

Перехід на спрощену систему оподаткування щойно зареєстрованим ФОП

 

 

1. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно відображати помилково зараховані кошти на рахунок ФОП (3 група) в книзі доходів і платити податок відповідно? Гроші повернули в той же день відправнику, є лист з банку, в якому відправник просить повернути кошти. Що робити в такій ситуації? Якщо ця сума не враховується, то як правильно заплатити податок?

Відповідно до статті 292 Податкового кодексу України (ПКУ), доходом платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому, відповідно до частини 5 пункту 292.11 ПКУ, до складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Таким чином, сума коштів, повернута платником єдиного податку відправнику за листом-заявою, не включається до суми оподатковуваного доходу.

Відповідно до підпункту 296.1.1 ПКУ, платники єдиного податку платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Відповідно до пункту 6 Порядку ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість, у графі 1 зазначається дата запису, у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги, у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати, у графі 4 зазначається скоригована сума доходу, яка розраховується як різниця граф 2 і 3.

Таким чином, повну суму коштів, що надійшли на рахунок треба зазначити у графі 2, а на суму повернутих коштів необхідно зробити запис у графі 3 книги доходів, та зменшити на цю суму оподатковуваний дохід.

 

2. Я зареєструвався як ФОП 28 жовтня, разом з заявою про реєстрацію подав заяву на перехід на єдиний податок, 2 група. Платником єдиного податку став 1 листопада, і з листопада сплачую податки і подаю звітність по єдиному податку. А ось що робити з чотирма днями жовтня? Які податки та звіти потрібно подавати за жовтень?

Оскільки Ви зареєстровані у якості підприємця – фізичної особи у жовтні, а платником єдиного податку стали з листопада, то за жовтень потрібно сплатити Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі, не меншим за мінімальний внесок (якщо в цей період Ви не отримували доходів), що становить 22 відсотки від мінімальної зарплати (частина 2 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»). Станом на жовтень 2019 року мінімальний внесок дорівнює 918,06 грн., та сплачується за повний місяць, незалежно від того, скільки днів у жовтні Ви фактично були зареєстровані суб’єктом підприємницької діяльності.

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону, фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, тобто у Вашому випадку не пізніше 17 січня 2020 року (оскільки останній день сплати 19 січня є вихідним).

Оскільки у період з 28.10.2019 по 31.11.2019 Ви були платником податку на доходи фізичних осіб, Вам необхідно буде подати за цей період Декларацію про майновий стан та доходи. Термін подання Декларації – не пізніше 10 лютого 2020 року (граничний термін подання 9 лютого припадає на вихідний день, тому він переноситься на наступний робочий день).

Звіт про сплату ЄСВ за 2019 рік подається один, як за період, коли Ви були на загальній системі оподаткування, так і платником єдиному податку, тобто за 3 місяці 2019 року. Цей звіт також подається в термін до 10 лютого 2020 року.

 

 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору