info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 



Відкрита онлайн консультація (Травень – Червень 2018)

Податки, бухгалтерський облік, господарське право

Теми консультації:

Надання послуг підприємцем через фріланс-платформи

Надання послуг іноземному замовнику на території ЄС

Оформлення податкових накладних

Оподаткування заробітної плати

 

 

1. Я ФОП 3 група. Зацікавило виконувати роботу на freelancehunt.com. Я отримав відповідь від підтримки сайту, що гроші за роботу можна отримати на рахунок ФОП тільки від замовників – ФОП або юридичних осіб. Сайт може платити від фізичних осіб – замовників тільки на банківську картку. Не можу знайти як правильно оформити отримання грошей на рахунок ФОП через картку банку. Всюди пишуть, що так не можна. Можете пояснити як правильно зробити? І чому freelancehunt.com не хоче проводити гроші від фізичних осіб на мій рахунок ФОП?

Відповідно до п.7.7 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності. Тому отримання фізичною особою – підприємцем оплати від клієнтів за надані послуги можливе лише на поточний рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності.

Тим не менш, ви можете отримувати оплату від замовників на банківську картку, якщо така операція не пов’язана із здійсненням підприємницької діяльності, тобто якщо ви надаєте послуги не в якості підприємця, а як приватна особа. Однак, такі доходи не можна буде задекларувати як доходи від підприємницької діяльності, які оподатковуються єдиним податком. Отже, у разі отримання доходів на банківську картку фізичної особи ви повинні, крім декларації з єдиного податку, надати податкову декларацію про доходи та майновий стан за підсумками податкового року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Щодо того, чому freelancehunt.com не хоче проводити оплату від замовників – фізичних осіб на поточний рахунок підприємця, ми не можемо відповісти. Можливо, це пов’язане з технологією обробки платежів компанією. Для з’ясування цього питання вам доцільно звернутися безпосередньо у фінансову службу компанії – власника сайту.

 

2. Планую відкрити ФОП 3 -ї групи на єдиному податку з міжнародною діяльністю: надання послуг з ремонту промислового обладнання. Замовником моїх робіт буде Данська фірма, яка також виконує ремонт промислового обладнання по всій Європі. Виконання робіт буде періодичним: 2-тижні робота, 3-4 тижні вдома. Практично щоразу буде інша країна, Італія, Франція, Німеччина, Данія і т.д. (заводи по виробництву сирів). Умови виконання послуг і місце їх виконання будуть щоразу відображатись в контракті. Питання 1: Чи правильно обрана схема співпраці з юридичної точки зору і з точки зору міжнародного права? Адже біометричний паспорт не дає право на працевлаштування в ЄС, але фактично я і не маю мету працевлаштовуватись в ЄС, я їду надавати тимчасові послуги згідно контракту. Питання 2: Чи необхідно робити робочу візу або дозвіл на роботу? В міграційній службі Данії відповіли, що не потрібно за наявності біометричного паспорту. Але, що робити коли контракт у мене з Данською фірмою, а послуги їду надавати в Італію, що казати на кордоні ? Невже кожного разу доведеться пояснювати офіцерам мою ситуацію і мати ризик чи пропустять чи ні? Чи наявність контракту все ж таки є вичерпним документом і правом легального проїзду і перебування на території проведення ремонту?

Шенгенський візовий режим, як і безвізовий режим, поширюється виключно на поїздки з приватною метою. Він не поширюється на поїздки з робочою або бізнесовою метою, які регулюються законодавством кожної окремої країни, з урахуванням загальних вимог Євросоюзу, міждержавних та багатосторонніх угод. За загальним правилом, такі поїздки вимагають отримання візи. Але для короткотермінових поїздок на територію країн – членів ЄС з метою надання послуг за контрактами, в тому числі в рамках незалежної професійної діяльності, встановлений більш сприятливий режим, ніж для в’їзду з метою працевлаштування. Такі поїздки, як правило не вимагають спеціальної візи, якщо планується лише короткострокове перебування на території даної країни.

Лібералізація вимог до осіб, які беруть участь у міжнародній торгівлі послугами, в тому числі у візовій сфері, передбачена Генеральною угодою з торгівлі послугами (ГАТС) Світової організації торгівлі, учасниками якої є також країни ЄС та Україна. Додаткові правила можуть встановлюватися міждержавними угодами, прийнятими на основі ГАТС. У випадку України таким міждержавним документом, є Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Відповідно до п.21 Статті 86 Угоди, під терміном «незалежні професіонали» розуміються фізичні особи, які займаються наданням послуг та зареєстровані як самозайняті особи на території однієї з Сторін, які не мають компанії на території іншої Сторони та які уклали договір щодо надання послуг кінцевому споживачеві на території іншої Сторони, що вимагає їх присутності на тимчасовій основі на території цієї Сторони для виконання договору про надання послуг.

Стаття 102 Угоди містить перелік секторів, до яких застосовуються положення ГАТС та Угоди про асоціацію щодо надання послуг незалежними професіоналами. До них, зокрема, належать інженерні послуги.

Загальні правила та обмеження, що застосовуються у цьому випадку:

  • Фізичні особи повинні брати участь у наданні послуги на тимчасовій основі як самозайняті особи, зареєстровані в іншій Стороні, і повинні мати договір про надання послуг на період, що не перевищує 12 місяців;
  • Фізичні особи, які в’їжджають до іншої Сторони, повинні мати принаймні шестирічний професійний досвід у галузі діяльності, яка є предметом договору;
  • Фізичні особи повинні мати університетський ступінь або інший диплом, що засвідчує наявність знань еквівалентного рівня, та мати професійну кваліфікацію, якщо це потрібно для здійснення діяльності відповідно до законодавства тієї країни, де надається послуга;
  • В'їзд та тимчасове перебування фізичних осіб в межах відповідної Сторони здійснюється на сукупний період не більше шести місяців або, у випадку Люксембургу, 25 тижнів у будь-якому дванадцятимісячному періоді або протягом строку дії договору , залежно від того, що менше.

Додаток XVI-C до Угоди містить додаткові обмеження, що стосуються окремих країн – членів ЄС, та окремих видів послуг.

Таким чином, для законного в’їзду на територію країни – члена ЄС з метою виконання контракту про надання послуг, крім наявності самого контракту, вам необхідно мати документи, що підтверджують відповідну кваліфікацію та професійний стаж.

Крім того, слід перевірити, чи встановлені Додатком XVI-C до Угоди інші обмеження, що стосуються вашого випадку. Зокрема, щодо інженерних послуг існують обмеження у формі перевірки економічної необхідності, які стосуються надання послуг у таких країнах як Бельгія, Естонія, Хорватія, Італія, Данія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Фінляндія, Угорщина, Литва, Румунія, Словаччина, Австрія. Тобто, у дозволі на в’їзд може бути відмовлено, якщо компетентний орган відповідної країни вирішить, що на території країни немає потреби у іноземних фахівцях для надання відповідних послуг. Отже, для уточнення вимог щодо перебування у конкретній країні, ми рекомендуємо заздалегідь звернутися за роз’ясненнями у консульство тієї країни, де будуть надаватися послуги.

 

3. Нами були виконані роботи з технічного обслуговування, при виконанні робіт був замінений акумулятор, що зазначено в акті виконаних робіт. У податковій накладній було вказано: «Технічне обслуговування системи безпеки». Окремою позицією акумулятор не виділявся. Контрагент прийняв зареєстровану в ЄРПН податкову накладну, але наступного дня зажадав її змінити, а саме: заповнити 2 рядки: один – по роботах , другий – вказати встановлений акумулятор. Як виправити цю ситуацію?

Перш за все, необхідно визначити, наскільки обґрунтованими є вимоги вашого замовника. Якщо в договорі (якщо договір укладався в письмовому вигляді) та/або в акті виконаних робіт окремо виділена вартість акумулятора, то в податковій накладній вартість робіт і вартість акумулятора необхідно вказати окремими рядками. Якщо в договорі (акті виконаних робіт) вартість комплектуючих окремо не виділена, а тільки довідково вказані використані комплектуючі, вартість яких включена в загальну вартість робіт, то претензії вашого замовника не обґрунтовані.

За необхідності виправити зареєстровану податкову накладну, необхідно скласти і зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної. Дата коригування повинна дорівнювати даті податкової накладної. В якості причини коригування необхідно вказати «Зміна номенклатури».

У першому рядку розрахунку коригування потрібно вказати із знаком «мінус» номенклатуру, кількість і вартість, зазначені у податковій накладній, яка коригується. У наступних рядках необхідно вказати ту номенклатуру, кількість і вартість, які повинні бути у відкоригованої податковій накладній.

 

4. Який мінімальний податок потрібно платити за найманих працівників?

За найманих працівників роботодавець повинен щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 22 відсотка нарахованої заробітної плати, але не менше, ніж 22% мінімального розміру заробітної плати. Тобто, якщо працівнику за місяць нарахована заробітна плата менша за мінімальну, ЄСВ розраховується з суми мінімальної зарплати. На сьогодні мінімальний розмір заробітної плати складає 3723 грн., а мінімальна сума ЄСВ, відповідно, 819.06 грн.

Крім того, роботодавець зобов’язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб та військовий збір з суми заробітної плати та інших доходів, нарахованих працівникам у розмірі 18 та 1,5 відсотка відповідно. У разі нарахування заробітної плати у мінімальному розмірі сукупна сума ПДФО та військового збору становитиме 725.99 грн.

Отже, мінімальна сукупна сума податків, які роботодавець повинен сплачувати за найманого працівника, становить 1545.05 грн. на місяць.

 

 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору