info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua



Відкрита онлайн консультація (Серпень 2017)

Податки, бухгалтерський облік, господарське право

Теми консультації:

Спрощена система оподаткування ФОП

Облік ПДВ

 

 

1. 07.08.2017 відкрила ФОП, з 01.09 переходжу на єдиний податок 2 група, без ПДВ. Найманих працівників немає. Доходів в серпні немає і не планується. Які податки потрібно заплатити за серпень?

За серпень ви маєте сплатити єдиний соціальний внесок 704 грн. (22% від мінімальної заробітної плати). До 09.02.2018 ви маєте подати звіт з ЄСВ за період перебування на загальній системі оподаткування (серпень 2017) та сплатити ЄСВ за цей період.

ЄСВ за період перебування на спрощеній системі оподаткування (з вересня 2017) сплачується поквартально до 19 числа місяця, наступного за кінцем кварталу. Єдиний податок сплачується щомісячно до 20 числа поточного місяця.

 

2. Як розраховується ПДВ по експортних операціях? Чи можна відносити до податкового кредиту суму ПДВ за товарами, придбаними в Україні і проданим на експорт?

За експортними операціями діє ставка ПДВ 0%.

При придбанні товарів на території України платник податків має право на податковий кредит з ПДВ. В результаті здійснення експортної операції розрахунок податку на додану вартість буде виглядати так (приклад з умовними цифрами):

  • Придбано товар на території України на суму 12 000 грн., в т.ч. ПДВ 2 000.
  • Реалізовано товар на експорт на суму 15 000 грн. (в еквіваленті), в т.ч. ПДВ 0 грн.

У декларації з податку на додану вартість будуть відображені такі показники:

Податкове зобов'язання

0 грн.

Податковий кредит

2 000 грн.

Сума ПДВ до відшкодування з бюджету

2 000 грн.

 

3. Замовник за договором оплачує надані послуги протягом 10 днів. Акт виконаних робіт та податкова накладна були виписані до того, як замовником була проведена оплата послуг. Чи потрібно оплачувати ПДВ при отриманні грошей від замовника, в т.ч. ПДВ? Куди замовник повинен перерахувати суму ПДВ?

При наданні послуг з подальшою оплатою виконавець складає акт виконаних робіт. Цією ж датою він повинен скласти податкову накладну, і в установлений строк зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, якщо виконавцю не вистачає ліміту для реєстрації податкової накладної, він повинен перерахувати суму ПДВ, якої бракує, на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, і таким чином закрити свої розрахунки по ПДВ з бюджетом.

Після оплати замовником суми заборгованості виконавцю виписувати і реєструвати податкову накладну не потрібно, оскільки виконавець вже зробив всі розрахунки з бюджетом, а замовник тепер відшкодовує виконавцю ту суму ПДВ, яку виконавець вніс до бюджету за власний рахунок. Замовник, оплачуючи послуги, повинен перерахувати всю суму, включаючи ПДВ, на поточний рахунок виконавця. На рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ Замовник нічого перераховувати не повинен.

 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору