info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Липень 2017)

1. Товариство з обмеженою відповідальністю, фактично господарська діяльність не ведеться більше трьох років, оформлений один директор (сумісник), весь цей час виплата проводили понад мінімальної, але настали складні часи і грошей на виплату зарплати і податків немає. Питання: чи можна проводити виплату директору один раз на місяць і нараховувати за відпрацьовані до прикладу 3 години на місяць? Як це правильно оформити? Чи потрібно письмово повідомити податкову? Чи створювати наказ по підприємству, або достатньо буде табеля?

Переведення працівника на неповний робочий день є істотною зміною умов праці. На підприємстві видається наказ, де викладаються умови зміни робочого часу. Працівник повинен бути персонально попереджений, не пізніше, ніж за 2 місяці до переведення на новий графік роботи (ст. 32 КЗпП України).

Згідно ст.115 КЗпП заробітна плата виплачується не рідше двох разів на місяць (навіть якщо заробітна плата дуже маленька і Ваш керівник відпрацював всього 3 години). Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати встановлений статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі від 510 до 1700 грн.).

Повідомляти органи ДФС в цьому випадку не потрібно.

2. Я працюю як підприємець в бізнесі з надання послуг. Я відкрив сауну. Чи можу я брати літні податкові канікули тому що сауна літом зовсім не працює?

Чинним законодавством «податкові канікули» не передбачені. Відповідно до п.295.5 Податкового кодексу, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Таким чином, якщо ви є платником єдиного податку 2 групи без найманих працівників, ви можете подати відповідну заяву до податкової інспекції та не сплачувати єдиний податок за один місяць. Що стосується ЄСВ, то він сплачується підприємцями незалежно від наявності діяльності або доходу. Звільнення від сплати ЄСВ на період відпустки не передбачене.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору