info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Травень 2017)

1. ФОП на єдиному податку, 3 група, є 2 співробітники. Чи можу я видавати їм заробітну плату готівкою?

Так, жодних обмежень щодо виплати заробітної плати у готівковій формі не існує. Але треба мати на увазі, що одночасно з виплатою заробітної плати необхідно перераховувати до бюджету відповідні податки (ПДФО, ЄСВ та військовий збір). Якщо заробітна плата видається з готівкової виручки, то податки мають бути сплачені не пізніше наступного банківського дня.

2. З племінником хочемо відкрити майстерню по ремонту побутової техніки, нам краще зареєструватися як юридична особа або ФОП? І яку систему оподаткування обрати?

Вибір організаційно-правової форми (юридична чи фізична особа) залежатиме головним чином від того, яким чином ви плануєте врегулювати відносини між засновниками. Якщо один з вас діятиме як головний партнер, а інший йому допомагатиме, то головному партнеру можна зареєструватися як фізична особа – підприємець та укласти трудовий або цивільно-правовий договір з другим партнером. В такому випадку право власності на бізнес юридично належатиме головному партнеру.

Якщо ж ви бажаєте юридично закріпити спільне право обох партнерів на частку у бізнесі, то доцільно реєструвати товариство з обмеженою відповідальністю.

Що стосується вибору системи оподаткування, то для відповіді на це питання необхідно спочатку визначитися з організаційно-правовою формою ведення бізнесу. Також необхідна додаткова інформація щодо планованих обсягів реалізації, витрат, тощо. При укладенні договору про надання бухгалтерських послуг ми надаємо відповідні консультації безкоштовно

Також ви маєте змогу отримати індивідуальну письмову консультацію.

3. ФОП єдиний податок 2 група, наявна фізично печатка, чи повинна я її проставляти на всіх договорах, а також на звітах?

З 19 липня 2017 року набирає чинності Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями. Відповідно до цього закону, використання печатки є добровільним. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. До набрання чинності цим Законом використання печатки на документах, що подаються до державних органів обов’язково лише для юридичних осіб у разі наявності печатки.

Якщо ви подаєте звітність у електронній формі з використанням електронних цифрових підписів, то для відмови від використання печатки вам необхідно отримати нові сертифікати ключів ЕЦП та укласти новий договір про визнання ЕЦП з податковою інспекцією.

4. При реєстрації податкової накладної допущена помилка в коді УКТ ЗЕД, як її можна виправити і чи потрібно виправляти?

Відповідно до п.201.10 Податкового кодексу України, помилки в реквізитах податкової накладної (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді. Помилки у коді УКТ ЗЕД можуть бути підставою для зупинення реєстрації такої податкової накладної у ЄРПН.

Для виправлення допущеної помилки необхідно зареєструвати розрахунок коригування до помилкової податкової накладної на повну суму із знаком мінус, та одночасно зареєструвати нову виправлену податкову накладну.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору