info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Листопад 2016)

1. Чи вигідно неприбутковій організації зареєструватися платником ПДВ, якщо вона здійснює господарську діяльність, наприклад є замовником капітального ремонту будинку?

Відповідно до п. 14.1.36 Податкового кодексу господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.

Отже, сама по собі наявність витрат на ремонт будинку не є господарською діяльністю, оскільки не призводить до отримання доходу, а тому неприбуткова організація не матиме права на відшкодування ПДВ, сплаченого підряднику.

Якщо неприбуткова організація відповідно до свого статуту здійснює діяльність, спрямовану на отримання доходів, то операції отримання доходів можуть бути об’єктом оподаткування ПДВ. В такому разі вона матиме право на відшкодування сплаченого ПДВ тою мірою, якою відповідні витрати пов’язані з отриманням доходів. Наприклад, в наведеному прикладі, якщо будинок використовується виключно для надання в оренду, то вся сума ПДВ, сплачена підряднику може бути відшкодована. Але якщо будинок використовується також для проведення іншої статутної діяльності, крім отримання доходів, то відшкодована може бути лише та частка ПДВ, що відповідає частці оподатковуваних операції.

Щоб остаточно вирішити, чи є економічний сенс реєструватися платником ПДВ, необхідно провести відповідні розрахунки, що базуються на прогнозі доходів та видатків. Ми можемо зробити такий аналіз в на умовах індивідуальної консультації.

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору