info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Квітень 2017)

1. ФОП на 3 групі єдиного податку, на літо хочу взяти студента на півдня на роботу. Чим буде відрізнятися облік заробітної плати та податків для такого співробітника?

Відповідно до Статті 23 Кодексу Законів про працю, в цьому разі укладається трудовий договір на визначений строк, встановлений за погодженням сторін. Відповідно до статті 56 КЗпП, оплата праці при неповному робочому дні провадиться пропорційно відпрацьованому часу.

Заробітна плата працівників є базою нарахування ЄСВ за ставкою 22%, та з неї утримується податок на доходи фізичних осіб за стовкою 18% та військовий збір за ставкою 1.5%.

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру. Таким чином, якщо для студента це місце роботи є єдиним, то ЄСВ має нараховуватися на суму не меншу за мінімальну заробітну плату.

2. ФОП на 2 групі здійснив операцію з юридичною особою на загальній системі. Що мені загрожує, та як я можу вийти з цієї ситуації?

Відповідь на Ваше питання залежатиме від того, якої саме угоди воно стосується. Якщо вона стосується продажу товарів, то це не є порушенням законодавства, оскільки, відповідно до частини 2 пункту 291.4 Статті 291 Податкового кодексу України, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи, можуть здійснювати діяльність з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Якщо ж мова йде про угоду з надання послуг юридичній особі на загальній системі оподаткування, то відповідно до частини 4 пункту 293.4 статті 293 ПКУ, до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, застосовується ставка оподаткування 15%.

3. Яка різниця між інвойсом та інфойс-проформою? 

Відповідно до термінології, прийнятої у міжнародній комерційній практиці, інвойс – це комерційний документ, що видається продавцем покупцеві, який стосується угоди купівлі-продажу та містить опис товарів (послуг), їхню кількість та узгоджені ціни на товари або послуги, які продавець надав покупцеві. Таким чином, інвойс у прийнятих в Україні комерційних термінах відповідає накладній.

Інвойс-проформа – це попередній документ, який надсилається продавцем покупцеві перед поставкою товарів, та містить попередню (орієнтовну) кількість товарів, що підлягають поставці, та пропоновані ціни. Інвойс-проформа не є свідченням поставки товарів (послуг). Він може використовуватися або як пропозиція укласти угоду постачання зазначених в ньому товарів (послуг), або як проміжний документ під час виконання укладеної угоди, наприклад, як повідомлення покупцю для здійснення попередньої оплати товарів, якщо попередня оплата передбачена угодою.

4. ФОП 3 групи, без співробітників, сплачую єдиний податок та ЄСВ, чи потрібно мені платити військовий збір? Якщо так, що буде базою?

Відповідно до пункту 9 статті 292 Податкового кодексу України, доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані єдиним податком, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, а отже не є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, а також інші доходи, які оподатковуються податком на доходи з фізичних осіб.

Отже, доходи від провадження підприємницької діяльності, які оподатковуються єдиним податком, не є об’єктом оподаткування військовим збором. Інші отримані доходи оподатковуються військовим збором, якщо вони є об’єктом оподаткування ПДФО.

5. Менеджер виписав витратну накладну на фізичну особу. Бухгалтер виписав податкову накладну на неплатника ПДВ. Пізніше, після подання звітності, з'ясувалося, що клієнт є ФОП і платником ПДВ та вимагає зареєструвати податкову накладну на його ІПН. Як правильно виправити помилку?

По-перше, ми вважаємо, що у даному випадку помилка продавця відсутня. Під час укладання угоди покупець мав надати продавцю відомості про реєстрацію у якості суб’єкта підприємництва та платника ПДВ, а також, у разі якщо він укладав угоду не особисто, - підтвердження повноважень співробітника, який укладав угоду, діяти від імені суб’єкта підприємництва. Якщо він не надав продавцю такі відомості, а угода була укладена від імені фізичної особи, то продавець вірно склав податкову накладну на неплатника ПДВ. В такому випадку покупець – суб’єкт підприємництва – не має права вимагати зміни складеної податкової накладної, оскільки він не є стороною угоди.

Щоб внести зміни до податкової накладної, спочатку треба внести зміни до угоди купівлі-продажу товарів, тобто змінити у ній особу покупця. Така зміна відбувається за погодженням сторін угоди. На дату внесення змін до угоди продавець має скласти розрахунок коригування до раніше складеної податкової накладної та зареєструвати його у Єдиному реєстрі податкових накладних, а також скласти та зареєструвати нову податкову накладну. Нова податкова накладна має бути датована саме датою внесення змін до угоди, а не датою первинної угоди, оскільки у такому випадку по продавця можуть бути застосовані санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної.

6. Питання стосується подання податкової декларації фізичної особи за 2016 рік: 1) До якого числа можна подати декларацію? 2) Чи можна відправити декларацію поштою?

Відповідно до статті 179 Податкового кодексу України, платник податку з доходів фізичних осіб зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо він отримував будь-які інші доходи, крім доходів від податкових агентів, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок, у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою або з яких сплачено податок при нотаріальному оформленні.

Відповідно до статті 49 ПКУ, податкові декларації платниками податку на доходи фізичних осіб подаються до 1 травня року, що настає за звітним.

Податкова декларація подається, за вибором платника податків, або особисто платником податків або уповноваженою ним особою, або надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або надається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Акредитований центр сертифікації ключів Державної фіскальної служби безоплатно надає платникам податків послуги з оформлення електронного цифрового підпису.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (тобто не пізніше 25 квітня), а при поданні податкової звітності в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години 30 квітня.
Платник податку зобов'язаний самостійно до 1 серпня сплатити суму податку, зазначену в поданій податковій декларації.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору