info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Січень 2017)

1. Чи може засновник в процесі оформлення внеску до статутного капіталу зробити це за допомогою основних засобів, а не грошима? І як провести в обліку? Які податкові зобов'язання виникають в процесі?

Відповідно до статті 13 Закону «Про господарські товариства», вкладом до статутного капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

Таким чином, засновник може внести основні засоби до статутного капіталу господарського товариства за актом оцінки, погодженим усіма учасниками.

У господарського товариства – отримувача вкладу – жодних податкових зобов’язань не виникає.

Щоб відповісти на питання чи виникатимуть податкові зобов’язання в учасника, що передає майно, та які саме, необхідна додаткова інформація, а саме: чи є учасник фізичною чи юридичною особою, чи є учасник суб’єктом підприємницької діяльності, яку форму оподаткування він використовує, тощо. Ми можемо провести відповідний аналіз на умовах надання індивідуальної консультації, або безкоштовно в разі укладення договору про бухгалтерське обслуговування ТОВ.

2. ТОВ на загальній системі оподаткування з ПДВ. Так вийшло, що здавали в оренду обладнання, а вартість оренди була нижчою за щомісячну амортизацію. Чи є підстави для донарахування ПДВ?

Відповідно до статті 188 ПКУ, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості.

Податковим кодексом не передбачена залежність податкових зобов’язань за операціями оренди основних засобів від суми нарахованої амортизації. Отже, підстав для донарахування ПДВ немає, якщо ціна за операцією відповідає рівню звичайних цін.

3. Якщо у ФОП на протязі року не було робітників, а лише договори ЦПХ, в декларації з єдиного податку вказувати фактичну чисельність працівників як нуль чи відповідно до кількості договорів?

Відповідь на Ваше питання міститься у Базі знань ДФС, категорія 107.01. Наводимо тут повну відповідь.

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування є:
• для платників єдиного податку першої групи - не використання праці найманих осіб;
• для платників єдиного податку другої групи - не використання праці найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
• для платників єдиного податку третьої групи - не використання праці найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена.

У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, такі платники єдиного податку зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення, перейти на сплату інших податків і зборів (п.п. 6 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Статтею 46 Господарського кодексу України передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їх праці.

Договори з громадянами на використання їх праці укладаються за трудовими або цивільно-правовими договорами.

Згідно із ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договір – домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків.

Цивільно-правовий договір (договір підряду, доручення тощо) - це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦКУ).

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.
Враховуючи зазначене, якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку укладає договір, який передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, то такий платник єдиного податку враховує працівників, яких залучає за таким договорам, до загальної кількості осіб, що перебувають з ними в трудових відносинах.

Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то фізична особа - підприємець - платник єдиного податку не враховує працівників, яких залучає за таким договорам, до загальної кількості осіб, що перебувають з нею в трудових відносинах.

4. Юридична особа, 3 група єдиного податку без ПДВ, працюємо з одним замовником за договором, сума договору 10 000 000, але на протязі 2016 року на рахунок зайшло 4 200 000, я правильно розумію, що граничної суми ми не перевищили і маємо повне право залишитись на єдиному податку? Чи є сенс перестрахуватись та розбити договір на два, аби не світити таку суму? Чи то для податкової не важливо і вони враховують лише ті кошти, що поступають на рахунок?

Відповідно по підпункту 3) п.291.4 ПКУ, до 3-ї групи належать юридичні особи - суб’єкти господарювання, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень. Обмежень щодо суми договорів ПКУ не встановлює. Таким чином, ви маєте право залишатися на спрощеній системі, незалежно від суми укладених договорів, якщо ваш фактичний дохід не перевищує 5 млн. грн.

5. В яких випадках нараховується компенсація за невикористану відпустку - тільки при звільненні чи за бажанням працівника також можливо нарахувати?

Відповідно до статті 83 Кодексу законів про працю, за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Таким чином, невикористана відпустка понад 24 календарні дні може бути замінена грошовою компенсацією.

6. ФОП на 2 групі єдиного податку. Мінімально перевищив граничну суму в 1 млн. грн., чи можу я зробити повернення суми покупцю (з якої причини краще? повернення товару чи помилковий платіж?) та таким чином залишитись на 2 групі?

Відповідно до п.292.11 Податкового кодексу, до складу доходу платника єдиного податку не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

7. На єдиний податок перейшов в квітні 2016. Я повинен подати звіти і як платник єдиного податку 3 групи, і як ФОП на загальній системі? Маю на увазі декларацію про майновий стан.

За наслідками року ви маєте подати 2 декларації – про доходи та майновий стан (декларація за загальною системою) та декларацію платника єдиного податку за 2-4 квартали 2016 року. Обидві декларації подаються до 9 лютого 2017 року.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору