info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.uaВідкрита онлайн консультація (Грудень 2016)

Податки, бухгалтерський облік, господарське право

Теми консультації:

ПДВ у зовнішньоекономічній діяльності

Єдиний податок

 

 

1. Компанія здійснює діяльність як імпортер комплектуючих та одночасно є експортером готової продукції (машинобудування) та ряду послуг для нерезидентів (наприклад, експертиза та дослідження виробництва, проектування обладнання та виробничих ліній, навчання персоналу наших клієнтів-нерезидентів, та інше). Допоможіть будь-ласка у наступному: як виробити простий та зрозумілий алгоритм визначення того, чи потрапляє кожен конкретний випадок експорту послуг під ПДВ, в багатьох випадках є сумніви, бо можна місце надання послуг визначити по різному.

Місце постачання послуг визначається відповідно до пп. 186.2 - 186.4 Податкового кодексу. Перелічені у Вашому питанні послуги підпадають під наступні визначення:

  • Експертиза та дослідження виробництва – консультаційні послуги (п.186.3.б ПКУ) – місце, в якому отримувач послуг (нерезидент) зареєстрований як суб'єкт господарювання – операція не є об’єктом оподаткування (ст.185 ПКУ);
  • Проектування обладнання та виробничих ліній – інжинірингові послуги (п.186.3.б ПКУ) – місце, в якому отримувач послуг (нерезидент) зареєстрований як суб'єкт господарювання – операція не є об’єктом оподаткування;
  • Навчання персоналу – місце надання залежить від того, чи пов’язане таке навчання з обладнанням. Якщо так, то це інші послуги, пов'язані з рухомим майном (п. 186.2.1.г ПКУ) – місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг. Залежно від того де саме проводиться навчання, операція може як не бути об’єктом оподаткування ПДВ (якщо навчання проводиться за кордоном), так і може застосовуватися ставка 20%, якщо навчання проводиться на території України.

Для надання більш конкретної відповіді необхідно знання всіх суттєвих обставин та умов контрактів. Ми можемо провести відповідний аналіз на умовах надання індивідуальної консультації.

 

2. Щодо новацій в податковому законодавстві останніх днів. Чи справді для ФОП 2 групи ставка залишилась в залежності від мінімальної зарплати і вона зросте з січня 2017 вдвічі? Наскільки реально "втекти" в третю групу ближчим часом? Що я втрачу в грошовому еквіваленті?

Відповідно до підпункту 2) п.293.2 Податкового кодексу, максимальна ставка єдиного податку для платників 2-ї групи складає 20% мінімальної заробітної плати. У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 2017 року ця норма залишилася незмінною. Тому з січня 2017 року максимальна ставка складатиме 640 грн. на місяць.

Щодо переходу з 2-ї до 3-ї групи платників єдиного податку, то жодних обмежень щодо цього немає. Ставка податку для платників 3-ї групи складає 5% (в разі, якщо Ви не є платником ПДВ). Економічний ефект залежатиме від розміру виручки.

Припустимо, ваша середня місячна виручка складає 10 000 грн. Тоді сума єдиного податку для 3-ї групи складе 10 000 х 5% = 500 грн.

 

3. Які наслідки для ФОП 2-ї групи, якщо перейти на загальну систему? Діяльність - торгівля електрообладнанням та послуги ремонту побутової та офісної техніки.

На жаль, ми не можемо відповісти на це питання без проведення більш детальних розрахунків. Для цього потрібна така інформація:

  • Середньомісячна сума виручки від кожного з видів діяльності;
  • Середня рентабельність (валова маржа) продажів товарів;
  • Розмір інших витрат, які можуть бути враховані для обрахунку податку на доходи – орендна плата, оплата праці найманих працівників, тощо.

Ми можемо провести детальний аналіз на умовах надання індивідуальної консультації.

Більше про вибір системи оподаткування ви можете прочитати у розділі Путівник підприємця.

 

4. Чи можливо перейти з 2-ї групи на першу, якщо орендуєш площу в торгівельному центрі?

Відповідно по підпункту 1) п.291.4 ПКУ, до 1-ї групи належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

Отже, якщо на орендованій площі у торгівельному центрі Ви маєте намір особисто (без найманих працівників) надавати виключно побутові послуг населенню, то Ви можете перейти на першу групу.

 

 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору