info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Серпень 2016)

1. Яка відповідальність передбачена за відвантаження ТМЦ без довіреності? Чи можна проводити відвантаження за генеральною довіреністю, термін дії якої один рік?

Відповідальність за відвантаження товарів без довіреності не передбачена. Ми вважаємо, що постачальник та покупець мають право встановлювати спосіб підтвердження повноважень одержувача товарів за взаємною домовленістю, в тому числі і шляхом видачі генеральної довіреності.

2. Фізична особа - засновник ТОВ, вніс поворотну фінансову допомогу в касу. Чи можна з цієї суми проводити виплати на господарські потреби, чи потрібно фіндопомогу внести на поточний банківський рахунок. а на господарські потреби знімати з поточного рахунку?

Підприємство може витрачати отриману фінансову допомогу з каси, за умови дотримання нормативних документів у сфері обігу готівки. Наприклад, необхідно звернути увагу на повне оприбуткування в касі отриманої суми і дотримання ліміту каси.

3. Чи можна на підприємстві вести облік і списання ПММ без подорожніх листів, а на підставі маршрутного листа за місяць. Форма маршрутного листа затверджена наказом про облікову політику?

Відповідно до статті 9 Закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, підставою для обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факт здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Визначення господарської операції дано в статті 1 Закону - це дія або подія, яка викликає зміну в структурі активів і зобов'язань, власному капіталі підприємства. При цьому будь-які обмеження на тривалість господарських операцій не встановлені.

Якщо водієві транспортного засобу дається завдання на місяць, що підтверджується маршрутним листом, то виконання даного завдання буде єдиної господарською операцією, і її правомірно враховувати на підставі маршрутного листа. Якщо ж кожен рейс пов'язаний з виконанням окремого завдання, наприклад, при доставці товарів від постачальник, при доставці покупцям, то кожен рейс буде окремою господарською операцією. В цьому випадку необхідно на кожен рейс оформляти подорожній лист.

4. Ми є платником акцизного податку - торгівля пальним. В акцизній накладній за червень виявлена помилка. Як правильно складати коригування в цьому випадку і хто його повинен зробити? Коригування потрібне на зменшення обсягів постачання.

Відповідно до п. 231.7 Податкового кодексу, якщо після реалізації пального виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Розрахунок коригування складається продавцем пального. Розрахунок реєструється у Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального. В цьому разі продавець надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. Особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.

5. Чи вважаються підакцизними операції, якщо це зберігання пального і яким чином його потрібно оформлювати? На підприємстві є і реалізація і зберігання за договором. Яким чином зберігання правильно відобразити у звітності?

Пунктом 213.1.Податкового кодексу встановлений перелік операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком. Зберігання пального не належить до оподатковуваних операцій. Операції зі зберігання пального обліковуються у загальному порядку як операції з надання послуг.

6. Щодо реєстрації платником ПДВ при перевищенні порогу 1 млн. Які штрафи та відповідальність, якщо пропустили подачу заяви? Минуло вже більше місяця.

Відповідно до п. 183.2 Податкового кодексу, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн. грн. Реєстрація платником ПДВ здійснюється протягом 3 робочих днів після подання заяви.

Відповідно до п.183.10 ПКУ, особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, та не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Таким чином, в разі, якщо податковим органом буде виявлений факт несвоєчасної реєстрації, ви будете повинні нарахувати та сплатити до бюджету ПДВ за всіма оподатковуваними операціями, починаючи з дня, коли ваше підприємство мало бути зареєстроване платником ПДВ.

7. При складанні акцизної накладної є вимога складання лише за одним кодом УКТ ЗЕД. Чи дійсна ця вимога на сьогодні? Податкова за телефоном надає різну інформацію, документів щодо цієї вимоги знайти не вдалося, а порушувати не хотілось би. Підкажіть, де ця вимога є (в якому законодавчому акті).

Так, ця вимога дійсна. Відповідно до п.231.1. Податкового кодексу, платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних. На реалізацію інших видів підакцизних товарів вимога складання акцизної накладної не поширюється. 

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору