info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Червень 2016)

1. Яким чином відобразити в обліку благодійну допомогу неприбутковим організаціям? Чи можна їх відносити на витрати? Чи впливає це на фінансовий результат, який ми маємо відображати у звітності? Компанія на загальній системі оподаткування.

Відповідно до п.134.1. Податкового кодексу об’єкт оподаткування визначається як фінансовий результат до оподаткування відповідно до ПСБО або МСФО, з коригуванням на різниці відповідно до статей 138 – 141. Платник податку, у якого річний дохід не перевищує 20 млн. грн., може визначати об’єкт оподаткування без коригування на усі різниці, крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих років.

Відповідно до п.6 Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», витратами звітного періоду визнаються зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу  підприємства. Оскільки благодійна допомога надається без будь-якої компенсації з боку отримувача, вона призводить до вибуття (зменшення) активів благодійника, а отже визнається витратами і зменшує фінансовий результат відповідно до ПСБУ (МСФО).

В разі, якщо ваш річний дохід перевищує 20 млн. грн., або вами прийнято самостійне рішення про врахування коригувань, об’єкт оподаткування збільшується на суму благодійної допомоги неприбутковим організаціям, яка перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (п.140.5.9 ПКУ). Іншими словами, дозволяється зменшувати оподатковуваний прибуток на суму благодійної допомоги, що не перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку.

Якщо ваш річний дохід не перевищує 20 млн. грн., та вами прийняли рішення про неврахування коригувань, сума благодійної допомоги неприбутковим організаціям повністю включається до податкових витрат.

2. У податкової виникли сумніви з приводу дійсності документів про походження товару при імпорті, а саме "відомості про країну походження товару", ДФС зробила запит на перевірку до митниці, тепер, напевне буде перевірка у мене. Чого мені остерігатися в такому випадку? Що саме вони будуть перевіряти?

Відповідно до статті 45 Митного кодексу, у разі виникнення сумнівів з приводу дійсності документів про походження товару чи достовірності відомостей, що в них містяться, орган ДФС може звернутися до органу, що видав документ, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, із запитом про проведення перевірки документів про походження товару. Така перевірка не передбачає проведення перевірки платника податку.

Якщо в результаті запиту буде встановлено, що документи про походження товару не є дійсними, внаслідок чого були неправомірно застосовані митні преференції, то накладається штраф в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів (стаття 485 МКУ).

3. Займаюся облаштуванням ландшафту (ландшафтний дизайн) та торгівлею рослинами (саджанці), нещодавно дочиталася, що я можу використовувати спецрежим з ПДВ, що діє для сільгоспвиробників. Маю власне виробництво посадкового матеріалу. Діяльність на 100% лише в цій сфері, тобто, нічого, окрім діяльності з облаштування ландшафту та торгівлі рослинами не здійснюється. Чи справді я можу розраховувати на те, що діяльність підприємства віднесуть до сільгоспвиробників? Чи варто використовувати спецрежим? Це вигідно чи більше клопоту? Наразі на загальній системі оподаткування з ПДВ.

На жаль, однозначно відповісти на ваше питання неможливо.

Дійсно, посадковий матеріал відповідно до п.209.7 Податкового кодексу вважається сільськогосподарським товаром. Відповідно до п.209.15.2 ПКУ, вирощування квітів та декоративних рослин, саджанців вважається діяльністю у сфері сільського господарства

Але п.209.17.2 ПКУ встановлює обмеження щодо використання спеціального режиму оподаткування. Такий режим поширюється на вирощування квітів, насіння, розсади, квіткових цибулин, садивного матеріалу плодово-ягідних і горіхоплідних культур та винограду. Отже, він не поширюється на вирощування декоративних рослин (крім квітів).

Відповідно до п.209.17.14 ПКУ дія спецрежиму поширюється на такі послуги з облаштування ландшафту: насадження та облаштування ландшафту для захисту від шуму, вітру, ерозії, видимості та засліплення; облаштування і догляд ландшафту з метою захисту навколишнього природного середовища.

Для вирішення питання про можливість застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ необхідно проаналізувати, які саме рослини ви вирощуєте, та чи можуть ваші послуги з облаштування ландшафту вважатися такими, що здійснюються для захисту від шуму, вітру, ерозії, видимості та засліплення або з метою захисту навколишнього природного середовища.

Якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів (всіх, як тих на які поширюється спецрежим, так і решти), а також послуг, на які поширюється дія спецрежиму, становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів та послуг за попередніх 12 податкових періодів, ви маєте право на застосування спеціального режиму. Але поширюватися він буде, скоріш за все, не на всі товари та послуги.

В разі використання спеціального режиму оподаткування ПДВ до державного бюджету перераховується 50 відсотків суми ПДВ, що підлягає сплаті, а решта 50 залишається у вашому розпорядженні та може використовуватися для закупівлі виробничих матеріалів, обладнання, тощо.

Слід зазначити, що відповідно до п.4 Частини 2 Розділу XIX Перехідні положення ПКУ, з 1 січня 2017 року стаття 209 втрачає чинність, що призведе до відміни спеціального режиму оподаткування ПДВ.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору