info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua

+38 067 614 05 75

+38 050 450 10 28 

Відкрита онлайн консультація (Травень 2016)

Контрольовані операції

1. Чи треба подавати звіт про контрольовані операції? Дохід понад 50 млн., відносини фактично відбувалися між резидентами: ТОВ із своїми дочірніми підприємствами. Власником ТОВ (100%) є нерезидент (Польща).

У вашому випадку надання Звіту не потрібно, оскільки для того, щоб операції розглядалися як контрольовані, необхідні наступні умови, які мають виконуватися одночасно:

  • Річний обсяг доходу понад 50 млн. грн.;
  • Наявність операцій з нерезидентами;
  • Сума операцій з нерезидентом понад 5 млн. грн.

Таким чином, операції між резидентами не є контрольованими.

2. У рядку 23 Звіту про контрольовані операції, якщо вибираємо метод 304 "чистого прибутку" проставляємо загальне значення рентабельності по підприємству в цілому, чи по кожному договору окремо?

У графі 23 Додатка до Звіту проставляється показник рентабельності контрольованих операцій відповідно до прийнятого рівня групування. Тобто, якщо ви наводите дані окремим рядком за кожним контрактом, то показник рентабельності вказується окремо за контрактом. Якщо ви групуєте контрольовані операції за декількома контрактами у один рядок, то в графі 23 наводиться показник рентабельності згрупованих операцій.

3. Транспортні витрати були понесені продавцем на умовах поставки FCA та CPT. Такі транспортні витрати мають включатись до собівартості товарів чи відноситись на витрати на збут? Продавець свій товар відправляє зі складу постачальника.

Відповідно до стандартів П(С)БО 9 та IAS 2, до собівартості товарів включаються витрати, необхідні для приведення товарів у таке місцезнаходження та такий стан, щоб вони були придатні для використання за призначенням. Оскільки продаж товарів здійснюється безпосередньо зі складу постачальника, тобто товари вже є придатними для продажу, подальші транспортні витрати повинні обліковуватися як витрати на збут.

4. Який метод трансфертного ціноутворення найкраще обрати для обґрунтування імпорту консалтингових послуг?

Придбання консалтингових послуг – складний випадок, оскільки складно знайти базу для порівняння з неконтрольованими операціями. Як правило, зовнішнє порівняння неможливе. Внутрішнє порівняння з цінами придбання послуг у непов'язаних осіб також частіше за все неможливе. Оптимальним є використання внутрішньої інформації постачальника послуг про витрати на надання послуг, або про рівень рентабельності, включаючи надання таких послуг непов'язаним особам. За наявності такої інформації можна використати з метою трансфертного ціноутворення метод "витрати плюс" або метод чистого прибутку. Якщо постачальник послуг не надає такі послуги непов'язаним особам, єдиним можливим є метод розподілення прибутку.

5. У Звіті про контрольовані операції у Додатку у графі 18 "Одиниця виміру", по імпортних послугах, який доцільно поставити код. Якщо проставили 3009 - "Кількість", як на вашу думку це помилка?

Визначення ціни послуг може базуватися або на натуральних одиницях, або бути пов'язане з певним проміжком часу (місяць, рік). У першому випадку доцільно зазначити таку одиницю, в другому одиницю проміжку часу (0168 – 0171).

Тим не менш, ми не вважаємо вказування коду 3009 помилкою, оскільки жорстких нормативних вимог у цьому питанні не існує.

6. У Звіті про контрольовані операції у Додатку у гр.6 "код послуги" по відсотках за позикою від засновника, який доцільно поставити код?

Можна використовувати такі коди:

07.02.02 Послуги з надання кредитів (якщо засновник має статус фінансового посередника), в іншому разі 07.03.03 Послуги, пов'язані з іншими видами допоміжної діяльності в галузі фінансів.

 

Бажаєте задати питання та отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

 

Онлайн консультацію провів

But

Станіслав Бут

Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер (CIPA)

Дійсний член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України

Вгору