info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію від професіоналів?

Ми регулярно відповідаємо на запитання підписувачів у нашій групі Фейсбук. Якщо ви є користувачем Фейсбук, задайте питання, використовуючи посилання нижче. Якщо ви не не є користувачем Фейсбук, ви маєте бути зареєстрованим користувачем нашого сайту, щоб мати змогу задати питання.

Це повністю безкоштовно!

 

Задати питання у Фейсбук:

тисніть на іконку:

ico.facebook

Ми відповідаємо на запитання у Фейсбук протягом кількох годин (у робочі дні).

Увійти або зареєструватися, щоб задати питання

Перегляньте добірку відповідей на питання попередніх відкритих консультацій:

 1. Ми закуповуємо ручки під нанесення лого. У податковій накладній постачальника вони прописані з якимось кодом. Коли ми їх відвантажуємо з нанесенням клієнту, чи необхідно вказувати їх з тим же кодом, чи створювати новий код? При цьому необхідно списувати фарбу, як тоді прописувати в податковій накладній, як нанесення на ручки? Чи виписувати податкову накладну на послуги із зазначенням кількості ручок?
 2. Чи потрібно реєструвати книгу обліку доходів на загальній системі оподаткування до переходу на єдиний податок, якщо у цей період не буде доходів? Чи можна відправити книгу обліку доходів поштою у ДПІ свого району для її реєстрації та потім отримати цю книгу від них назад поштою? При переході на першу групу єдиного податку у пункті 5.1.1 заяви треба вказати 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати та група 1 без реєстрації ПДВ? Мене непокоїть, що можна обрати варіант лише від мінімальної заробітної плати, а не від прожиткового мінімуму працездатних осіб при заповненні цього пункту.
 3. Чи має право у договорі фізична особа – підприємець вказати напрям своєї діяльності та логотип, наприклад ФОП Прізвище Ім’я По батькові - "Електронний центр інформаційного бізнесу"? Я кілька років тому цікавився даним питанням і вичитав, що так писати можна. Вимога була тільки до того, щоби на початку було вказано ФОП та ПІБ. Тепер регіональне Казначейство вважає це написання неправильним, хоча даний напис фігурує тільки у реквізитах, а у шапці договору ФОП та ПІБ?
 4. Я ФОП 2 групи єдиного податку, КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». За договором оренди орендар сплачує, крім оренди, вартість комунальних послуг. В договорі зазначено, що відшкодування комунальних послуг є невід'ємною частиною орендної плати. Гроші надходять на мій рахунок ФОП. У призначенні платежу орендар вказав «За комунальні послуги». Я не маю права надавати таку послугу! Що робити? Як виправити помилку?
 5. У 2019 році фізична особа – резидент продала акції юридичної особи – нерезидента іншій юридичній особі – нерезиденту. Чи є дохід від продажу акцій іноземним доходом? Коли необхідно заплатити ПДФО за такою угодою?
 6. ФОП 2-ї групи отримує платежі з закордону в валюті через платіжні системи, які конвертуються в гривні. Наскільки це законно?
 7. Я хочу зареєструвати ФОП з видом діяльності по КВЕД 47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет». Чи обов’язково створювати сайт, чи достатньо продавати на торгових площадках таких як OLX? Яким чином покупці повинні оплачувати товар – на карту чи розрахунковий рахунок?
 8. Чи може ФОП – єдинник оплачувати з поточного рахунку ремонт власного автомобіля, який належить йому як фізичній особі? Чи потрібно для цього укладати договір оренди?
Детальніше
 1. ФОП третьої групи (5%) продав нерухоме майно. Чи повинен він вказувати у декларації цей дохід, чи подається ще якийсь звіт, які податки ще можуть нараховуватись?
 2. Планую працювати з компанією (репетиторські послуги онлайн), що знаходиться за кордоном, при цьому хотілося б оформити ФОП. Проблема в тому, що система виплат у них така, що вони можуть робити переказ тільки на банківську картку, а не на рахунок. Як правильно поступити у цьому випадку, щоб уникнути проблем у майбутньому? Чи підходить ця діяльність під спрощену систему оподаткування?
 3. Я хочу продавати розсаду і овочі з городу в сезон, чи потрібно оформлятися. Якщо потрібно то як саме?
 4. В 2019 ФОП на спрощеній системі 2-ї групи порушив умови застосування спрощеної системи, а саме отримав частину доходу від загальної суми за послуги, надані нерезиденту – юридичній особі. Друга частина від суми була зарахована в січні 2020 та підписано акт про виконані роботи. Порушення було відображено в декларації за 2019 рік та сплачено ЄП по ставці 15%. В березні була написана заява за вимогою інспектора і згідно цієї заяви нас зняли з спрощеної системи та перевели на загальну з 01.01.2020. Далі, інспектор сказав, що оскільки дохід за 2019 рік перевищив 1 млн. грн., то ми повинні зареєструватись платниками ПДВ. Рекомендація інспектора: закрити ФОП, а потім в кінці року знову зареєструватися. Якщо ми не зареєструємось платниками ПДВ, а так і залишимося до кінця року на загальній системі, а з січня знову подамо заяву на єдиний податок, чим нам це загрожує в майбутньому при перевірці?
 5. Я оформлений в Україні як ФОП 2-ї групи з видом діяльності по КВЕД 62.01 Комп'ютерне програмування. На початку 2018 року я переїхав на роботу в Республіку Латвія, де почав працювати за контрактом. Всі належні податки на дохід, отриманий в Республіці Латвія, я плачу там, і маю тимчасовий дозвіл на проживання. За останні два роки я перебував на території України приблизно 3 місяці невеликими відрізками по 3-14 днів. При подачі щорічних декларацій по ФОП я вказував виключно дохід, отриманий від діяльності ФОП. Декларацій як фізична особа я не подавав. На консульському обліку в посольстві України в Латвії не перебуваю. Із зв'язків з Україною у мене виключно ФОП. Працюючи в Республіці Латвія, я неодноразово був в робочих відрядженнях, за які отримував добові, які, згідно з європейським законодавством, податками не обкладаються. До цього часу ніяких претензій з боку ДПС не було, але я припускаю, що коли Україна почне обмінюватися фінансовою інформацією з певними країнами в автоматичному режимі, ДПС побачить позитивні баланси на рахунках в Латвії і виникнуть питання щодо сплати податків. Що саме вони побачать - баланси на кінець календарного року або загальні суми надходжень за рік, та які можуть виникнути питання? Як буде необхідно вирішувати ймовірні питання, які документи для цього можуть знадобитися і до яких сумах штрафів необхідно бути готовим?
 6. ФОП 2 групи єдиного податку здійснює продаж товарів через інтернет-магазин. Товар відправляється покупцю через Нову Пошту післяплатою. Які документи потрібні для використання РРО та як відображати це в книзі обліку доходів? Які документи будуть підтвердженням оплат від покупця?
 7. В 2019 році я відкрив ФОП на єдиному податку другої групи, вид діяльності – торгівля запчастинами, в кінці року закрив. В березні цього року знову відкрив, але вже 3-я група, ставка 5%, з 1 квітня переходжу на 3% зі сплатою ПДВ. Як мені продавати товар куплений в минулому році, і чи не буде проблем з податковими накладними? Клієнти – сільгосппідприємства, платники ПДВ.
Детальніше
 1. ФОП 2 група на спрощеній системі оподаткування надав послугу нерезиденту – юридичній особі в 4 кварталі 2019 та 1 кварталі 2020 року. Що робити, якщо не встигли подати заяву на перехід на загальну систему оподаткування до початку нового року?
 2. Громадська організація внесена до реєстру неприбуткових організацій. Протягом року були отримані членські внески на суму 2297 грн., обслуговування банку склало 88,16 грн. Решта грошей повинні були піти іншій неприбутковій організації, але до кінця року "зависли". Чи потрібно платити податок на прибуток з залишку, і як відобразити рух коштів у податковій та фінансової звітності організації?
 3. Я – репетитор, ФОП 2 групи, отримала в листопаді і лютому оплату на свій бізнес-рахунок від ФОП 3 групи (не знала, що він на 3 групі) з призначенням платежу «за послуги освіти». Що мені робити з цими платежами? Чи можу я зробити повернення, чи треба це задекларувати?
 4. ТОВ на єдиному податку створило статутний капітал у розмірі 3 000 000 грн. Вкладом засновника (фізична особа) до статутного капіталу є нерухоме майно (майстерня) вартістю 3 000 000 грн. Засновник вніс внесок до статутного капіталу за актом приймання - передачі. Майстерню ввели в експлуатацію (строк експлуатації 20 років), місячна сума амортизації становить 12 500 грн. Чи потрібно ТОВ на єдиному податку нараховувати амортизацію, відносити суму амортизації на витрати та відображати у фінансовій звітності? Чи впливає сума амортизації на нарахування та виплату дивідендів? Я розумію, що так впливає, адже джерелом виплати дивідендів є бухгалтерський чистий прибуток підприємства, який залишається після сплати всіх податків та зборів, але засновник хоче отримувати дивідендів більше на суму амортизації. Які ставки податку для ТОВ на єдиному податку при виплаті дивідендів?
 5. Товариство з обмеженою відповідальністю з 01.03.2020 року тимчасово призупиняє господарську діяльність. Директор звільняється і його обов’язки бере на себе засновник (без винагороди). Чи потрібно подавати заяву, і яку, щодо зміни директора на засновника, якщо він одна і та ж фізична особа? Яку звітність необхідно буде надавати, якщо у Товаристві не буде найманих працівників і не буде вестися господарська діяльність? Чи повинно Товариство сплачувати при цьому податки?
 6. Я ФОП на 3-й групі, надаю послуги у галузі ІТ. Маю контракт із іноземною компанією, і вони погодились компенсувати мені вартість обладнання для роботи над їх проектом. Питання в тому чи можу я вписати в інвойс таку позицію як наприклад «Придбання ноутбука»? Звісно, що 5% податку буде сплачено.
Детальніше
 1. 2 січня я як ФОП перерахував ЄСВ за себе за 4 квартал 2019 року. З 3-го січня були введені нові рахунки для сплати ЄСВ (я платив на старий). За даними кабінету платника податків, гроші не були зараховані, але й не були повернуті. Крім того, оскільки я припинив діяльність як ФОП у грудні минулого року і подав 8 січня річний Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску з позначкою "ліквідаційна", у Кабінеті зазначено, що я маю недоїмку. Чи маю я право на скасування недоїмки (і відповідних штрафних санкцій), та яким чином кошти, зараховані на старий рахунок, можуть бути перезараховані чи повернуті (банк сказав, що переказ коштів відбувся, і скасування операції вже неможливе)?
 2. Чи можу я, як приватний підприємець, вільно розпоряджатися коштами, які є в мене на рахунку? Я також маю власну компанію (ТОВ) на спрощені системі оподаткування. Маючи на рахунку кошти, чи можу я знімати їх для власних потреб (наприклад для покупки продуктів)?
 3. Я хочу відкрити ФОП (торгівля одягом), але у мене питання за прибутковими документами, багато постачальників не можуть надати документи на товар при закупівлі. Якщо у мене не буде таких документів, які ризики я нестиму? Чи має право податкова вимагати такі документи на товар, або вони не обов'язкові? Як вести торговельну діяльність без таких документів, і що відповідати, якщо податкова вимагає документи на товар?
 4. Я зареєстрований як ФОП (3 група, єдиний податок 5% без ПДВ). Домовились співпрацювати із новим клієнтом з Італії, він оплату хоче пересилати через TransferWise. Чи обов’язково потрібен контракт, чи достатньо щомісячних інвойсів? Оплата щомісяця буде відрізнятися тому суму в контракті (якщо він все ж потрібен) прописувати не буду, правильно? Оплата буде здійснюватися в євро, чи можливо через TransferWise отримувати гроші на рахунок гривневий ФОП в Приваті, чи необхідно буде відкрити валютний рахунок?
 5. У 2003 я зареєструвала ФОП, єдиний податок. Діяльність не вела. В 2004 сказала інспекторові, що хочу закрити, вона відповіла, що закриє і все. Я була впевнена, що вже все зроблено (не знала, яка процедура). Виявилося, що у мене до сьогодні ФОП не закритий. Як результат було відкрито провадження по боргу ЄСВ, судячи за сумою (близько 26 000) – за 2 останні роки. Якщо я сплачу цю суму і не буду закривати ФОП, чи можуть податківці нарахувати мені ще за минулі роки? Чи краще закрити ФОП і оплатити борг, а потім, при необхідності, відкрити заново? Як правильно пройти процедуру закриття?
 6. Я ФОП, переселенець із зони АТО, тимчасово зареєстрований за адресою дочки в Одесі (виписка теж за цією адресою). Чи можу я надавати послуги за цією ж адресою (1 група, ремонт побутових виробів), чи потрібен договір оренди?
 7. ФОП перебуваючи на спрощеній системі оподаткування (3 група) перевищив обсяги доходу за 2019 рік, та 20 січня 2020 року подав заяву про перехід на загальну систему оподаткування. Чи зобов’язаний ФОП реєструватися платником ПДВ? Якщо так, то коли? Чи ФОП може працювати на загальній системі оподаткування не будучи платником ПДВ?
 8. Я ФОП 3 групи без ПДВ. Купила товар в оптовиків і продаю його через свій інтернет-магазин фізичним особам, гроші за товар отримую післяплатою готівкою або на карту до підприємницького рахунку. Які документи я повинна оформляти при продажу? Податок я сплачую тільки 5% з суми отриманої від покупця? В звіті 1ДФ не потрібно вказувати дохід?
 9. Я ФОП другої групи. Наразі знаходжуся не в Україні, та не встигну повернутися до закінчення строку здачі звіту ЄСВ. Також не встиг зробити довіреність, та не маю електронних ключів. Чи можу я якось отримати відстрочку для подачі звіту і на який строк?
 10. Якщо ФОП на спрощеній системі оподаткування (третя група, 5% без ПДВ) надає послуги з маркетингу нерезиденту за договором, чи виникають ще якісь зобов'язання перед державою, крім 5% єдиного податку від доходу, який був перерахований нерезидентом на валютний рахунок в банку? І якщо за звітний місяць не було надходжень, чи нараховується ЄСВ в обов'язковому порядку?
 11. Я планую зареєструвати ФОП та надавати у добову оренда мою однокімнатну квартиру. В місцевій податковій службі мені сказали обирати між другою та третьою групами єдиного податку. Також повідомили, що у зв'язку з тим, що у мене інвалідність, я звільняюсь від сплати ЄСВ. Отже, я зупинилась на третій групі, але є третя група з ПДВ та без нього. Від чого це залежить? Чи маю я сплачувати ПДВ?
Детальніше
 1. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно відображати помилково зараховані кошти на рахунок ФОП (3 група) в книзі доходів і платити податок відповідно? Гроші повернули в той же день відправнику, є лист з банку, в якому відправник просить повернути кошти. Що робити в такій ситуації? Якщо ця сума не враховується, то як правильно заплатити податок?
 2. Я зареєструвався як ФОП 28 жовтня, разом з заявою про реєстрацію подав заяву на перехід на єдиний податок, 2 група. Платником єдиного податку став 1 листопада, і з листопада сплачую податки і подаю звітність по єдиному податку? А ось що робити з чотирма днями жовтня. Які податки та звіти потрібно подавати за жовтень?
 3. Я ФОП 3-ї групи єдиного податку, 5% без ПДВ, надаю послуги в IT-сфері. Зараз є можливість почати працювати з зарубіжними замовниками. Чи обов'язково мені відкривати валютний рахунок, якщо замовник (фізична особа, нерезидент України) може і готовий перераховувати мені гонорар на гривневий ФОП-рахунок, як на звичайну картку - тобто, він перераховує зі своєї карти в його валюті, а гроші автоматично конвертуються в гривню, в результаті я теоретично маю отримати одразу гривні на ФОП-рахунок, сплатити податки, як зазвичай, оформити договір/акт тощо. Чи зможу я так працювати і чи не виникне претензій з боку податківців?
 4. Які особливості оподаткування прибутку від письменницької діяльності? Чи може письменник зареєструватися як ФОП на спрощеній системі оподаткування та сплачувати тільки відповідну суму ЄП та ЄСВ у залежності від групи? Письменник створює певні твори і розповсюджує (реалізовує) їх через інтернет-майданчик кінцевим споживачам.
 5. Чи можливо займатися підприємницькою діяльністю, а саме виготовленням їжі на доставку, у себе вдома?
 6. Я зареєстрований як ФОП з 2008 року, реєстрація на території проведення АТО (м. Донецьк), числюсь в реєстрі платників податків в ДФС Маріуполя. Після 2014 року діяльність не велася, але ФОП не був закритий. Є довідка переселенця, живу в м. Києві. Зараз хочу відновити підприємницьку діяльність в Києві і області на єдиному податку 2-й групи. Також необхідно додати КВЕДи до ЄДР та ДФС. Що необхідно, щоб змінити КВЕДи і стати на облік ДФС як платник єдиного податку? Чи можливо це зробити в Києві з урахуванням того, що в подальшому фізично це зручно робити за місцем ведення бізнесу (Книги обліку, реєстрація РРО, тощо). В які терміни можливо зробити такого роду дії?
 7. Я фізична особі – підприємець на спрощеній системі оподаткування2 групи. Я хочу продавати паливно-мастильні матеріали (моторні оливи, охолоджуючі рідини та іншу автохімію) об'ємом до 20 літрів. Для 2 групи ФОП в дозволених КВЕДах немає 47.30, який включає в себе роздрібну торгівлю мастильними матеріалами та засобами охолодження для моторних транспортних засобів. За інформацією з інтернет 2 групі ФОП можна продавати паливно-мастильні матеріали об'ємом до 20 літрів, але ніде не вказано, який КВЕД для цього потрібно відкрити. Який КВЕД повинен бути для торгівлі паливно-мастильними матеріалами?
 8. Чи достатньо КВЕДів 46.41, 46.42, 46.90, 46.49 для оптової торгівлі шкарпетками? Які мають бути первинні бухгалтерські документи у ФОП на кожну оптову продажу шкарпеток? Яке призначення платежу має бути при оплаті на поточний рахунок за товару, чи призначення взагалі має якесь значення, чи є за це якісь штрафи? Які оплати можна вважати оптовими, вони мають бути оплачені на банківський рахунок? Чи має бути на сайті договір публічної оферти при роздрібній торгівлі? Яка взагалі має бути інформація на сайті, щоб торгівля вважалась законною?
Детальніше
 1. Як мені правильно керувати рахунками, якщо я займаюсь інтернет-продажем? В день на карту мені надходить приблизно 10 000 грн., з них мій прибуток 500-1000 грн., а решту 9000 – 9500 грн. я перераховую постачальникам. Але наскільки я розумію, всі надходження коштів рахуються як прибуток. Чи є якесь положення, що дозволяє ті гроші, що не мої, не оподаткувати? І чи можливо проводити клієнтам оплати не через рахунки, а через номер картки напряму?
 2. До кінця серпня 2019 року я працював у державному закладі освіти. З жовтня 2019 року планую оформити ФОП 2 групу. Чи потрібно буде у 2020 році подавати окрім Податкової декларації платника єдиного податку ФОП ще і Податкову декларацію про майновий стан і доходи за період роботи у державній структурі? Чи потрібно відобразити у Декларації купівлю машини або квартири в період з 01.01.2019 по 27.08.2019?
 3. Скажіть, будь ласка, коли потрібно вперше платити єдиний податок і ЄСВ для ФОП на 2 групі? Одразу після реєстрації ФОП, чи з наступного місяця після переходу на спрощену систему?
 4. В Україні прийнято Закон Про енергоефективність будівель, в ньому введено поняття енергоаудиту і енергоаудитора. Я отримав згідно Закону кваліфікаційний атестат, що дозволяє проводити енергоаудит. Розраховував зареєструватися ФОП на 3 групі єдиного податку, проте виявилось, що діяльність аудиту на спрощеній системі оподаткування заборонена. Які існують можливості працювати – реєструвати ФОП і не згадувати слово аудит, яка за це буде відповідальність? Або реєструвати юридичну особу, як тоді виводити кошти, через дивіденди? Як в даному випадку правильно обрати вид реєстрації і систему оподаткування без переплат?
 5. Я закрив ФОП у лютому цього року (3 група, спрощена система). І я хочу зараз знову відкрити, але є інформація що я не зможу продовжити працювати на спрощеній системі. Там якесь обмеження 1 раз на рік. Знову ж є нюанс, що я відкрився у 2018, а значить у 2019 знову є можливість бути спрощеником, і я ніколи не міняв спрощену систему оподаткування. Чи зможу я продовжити працювати на спрощеній системі, якщо зараз повторно відкрию ФОП?
 6. Чи може ФОП на загальній системі оподаткування (основний вид діяльності - інформаційно-консультаційні послуги) віднести на витрати оплачені послуги перекладача (ФОП на 3 групі єдиного податку)?
 7. Зараз працюю як ФОП (3-я група). Є бажання змінити вид діяльності: працювати на ринку FOREX через брокера за кордоном. Яким чином організувати мою роботу (рахунок в українському банку), залишаючись ФОП і сплачувати податки по спрощеній системі оподаткування? Який при цьому застосовується КВЕД?
Детальніше
 1. Я ФОП 2 групи, спрощена система, з двома працівниками. Все веду сама, але підходить час відпустки, а я знаю тільки що належить 24 дня через рік. Допоможіть будь ласка. Читала багато, але якщо ти не бухгалтер або кадровик, то це темний ліс. Перший працівник приступив до роботи 19.10.2018. Перша відпустка з 18.10.2019 24 календарних дні. Зарплата за всіма звітами мінімальна: у 2018 р 3723 грн., у 2019 р 4173 грн. Як це все розрахувати: скільки відпускних, як здавати звіт, відпустка торкнеться двох місяців?
 2. Планую розпочати діяльність як перекладач, копірайтер та онлайн викладач. Який КВЕД обрати, щоб офіційно зареєструвати свою діяльність? Прибуток, що очікується, 15-20 тис грн. на місяць. Без найманих працівників. Чи потрібна ліцензія для таких освітніх послуг?
 3. Для моєї діяльності потрібно реєструвати кілька кодів КВЕД. Скільки пунктів можна реєструвати, і чи буде залежати величина податків від кількості обраних кодів КВЕД?
 4. Я є фізичною особою – підприємцем третьої групи єдиного податку з 5% податковою ставкою без найманих працівників. Часто відправляю документи «Новою Поштою», чи можу я відправляти документи при використанні їх сервісу, оплачуючи послугу зі свого розрахункового рахунку і ставити цю послугу як свої витрати? І що ще може ставити собі на витрати третя група 5%?
 5. Підкажіть, будь ласка, чи має право ФОП на 2 групі займатися продажем власних картин (здебільшого це портрети людей)? У витягу з реєстру платників єдиного податку ФОП є КВЕД 90.03 «Індивідуальна мистецька діяльність». Чи не підпадає даний вид під п.п. 291.5.1 ПКУ (в пункті 9)? І якщо даний КВЕД дозволяє бути на єдиному податку, то при продажі картин за кордон (це можуть бути як приватні покупці, так і галереї) чи потрібно переходити на 3 групу ФОП?
 6. Планую в Україні відкрити невелику IT компанію (ТОВ) з директором і засновником в одній особі (резидент), штат працівників буде до 5 осіб (всі ФОП єдинники 3-ї групи). Працювати компанія буде на європейських замовників, практично весь дохід буде йти на оплату зарплат, оренду офісу та придбання обладнання. Яку систему оподаткування порадите вибрати з метою мінімізації податків і вартості (простоти) бухгалтерського обслуговування?
Детальніше
 1. ТОВ, платник ПДВ, основним видом діяльності якого є виконання будівельних робіт, має намір придбати у нерезидента право на використання спеціального програмного забезпечення для проектування будівельних об’єктів. Чи буде ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Оплачена сума включає вартість програмного забезпечення та вартість його оновлення терміном на один рік. Як правильно відобразити цю операцію в бухгалтерському обліку?
 2. Я зареєстрований як ФОП по IT КВЕДам. Зараз планую відкрити інтернет-магазин. Підкажіть будь-ласка, чи цих КВЕДів достатньо для роздрібної торгівлі через Інтернет різноманітним асортиментом товару: 47.91, 46.19, 46.90.
 3. Ми плануємо відкрити кальян-кафе. Відкрили ФОП на загальній системі, щоб продавати алкоголь, і потрібно відкрити ФОП окремо для кафе (кальян, кухня та інше). Який КВЕД потрібно вибрати для другого ФОПа?
 4. Я зареєструвала ФОП 3-ї групи в лютому 2019 і єдиною моєю діяльністю є надання в оренду житлового приміщення фізичній особі. Ми уклали договір оренди на 3,5 року, у нотаріуса не завіряли. Протягом півроку я вела звітність і платила податки відповідно до ФОП 3-ї групи. Оплата за оренду надходила на рахунок ФОП. Зараз я з'ясувала що не мала права вести діяльність як ФОП 3-ї групи, оскільки розмір приміщення перевищує дозволену площу (загальна площа квартири 120,9 кв. м). Договір укладений між двома громадянами не підприємцями. Як я можу виправити цю ситуацію? Чи потрібно завіряти договір нотаріально?
 5. Чи може ФОП 2 групи єдиного податку (КВЕД 90.03 «Індивідуальна мистецька діяльність» та 47.11 «Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами» (основний)), продавати власні книжкові ілюстрації та авторські права на них за кордон?
 6. Я працюю як ФОП. З 2 січня 2019 року я отримав статус пенсіонера за віком. У Податковому віснику від 1 квітня 2017, №13 (917) роз’яснювалось: якщо фізична особа – підприємець незалежно від системи оподаткування досягла пенсійного віку та їй з 01.03.2017 р. призначено пенсію за віком, то останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, будуть січень та лютий 2017 р. Починаючи з березня 2017 р. сплачувати єдиний внесок зазначеній особі за себе не потрібно. В моєму пенсійному посвідченні зазначено що з 2 січня 2019 року я є пенсіонером за віком, 1 січня був вихідний, і я подав документи на пенсію 2 січня. Тому у мене питання - чи зобов'язаний я платити ЕСВ за січень 2019-го?
Детальніше
 1. Ми ТОВ, яке виступає морським агентом. Виникло питання проводити курси первинного навчання та курсів підвищення кваліфікації для газоелектрозварювальників. Чи можемо ми це запровадити та на яких підставах? Що для цього необхідно?
 2. ФОП третя група (пенсіонер) здає в оренду нежитлове приміщення (його власність, вид діяльності 68.20), а земля в оренді у міськради. Податок за оренду землі перевищує доходи. Чи є якісь варіанти пільг? Знаю, що пенсіонери за віком звільняються від сплати податку, але він платить років 5 вже (на пенсії більше 10 років). Допоможіть, будь ласка, розібратися в цьому питанні.
 3. ФОП 3-тя група на єдиному податку 5%, надаю послуги з перекладу. Чи можу я надавати такі послуги нерезидентам – фізичним особам на території України за готівковий розрахунок в гривнях? Чи достатньо для цього договору та акту виконаних робіт? Чи є якісь нюанси, і чи вважається це зовнішньоекономічною діяльністю?
 4. Приватне підприємство, хочемо добровільно зменшити статутний капітал, який сформований грошима з 500тис до 100тис. Тих 400тис я просто зменшую в обліку і виплачую засновнику, чи я якось маю їх індексувати, і чи виникають податки від цієї операції?
 5. Основним видом діяльності підприємства є організація будівництва будівель. Підприємством було укладено договір на проведення короткострокового підвищення кваліфікації архітектора. Вартість послуг склала 2250 грн. з ПДВ. Чи вважається це навчання для працівника підприємства додатковим благом? Та чи потрібно утримувати з працівника ПДФО та військовий збір?
 6. Чи може нерезидент (громадянин Польщі) надавати послуги українській компанії на території України та отримувати оплату в гривні? Як оподатковуються такі операції?
Детальніше
 1. У нас відкрито ФОП, 3 група 5 %. Ми надаємо послуги з оренди приміщень, транспорту, вирощування сільськогосподарської продукції, але маємо у планах займатися розведенням кіз, займатися сироварінням та реалізацією сирів. Плануємо залучити інвестора. Яку систему оподаткування краще обрати з мінімальними податками та звітністю?
 2. Фермерське господарство, яке знаходиться на єдиному податку 4 групи вже 3 роки та займається вирощуванням зернових, має намір додати нові КВЕДи та займатися розведенням овець та кіз, переробкою та реалізацією м'яса, молока та молочної продукції. Чи має право ФГ залишитися на ЄП 4 групи, чи потрібно обирати іншу групу?
 3. Чи може ФОП 3 групи без ПДВ надавати послуги без письмового договору, використовуючи тільки акт про виконання послуг? Чи достатньо буде вказати в акті, що його складено на підставі усних домовленостей? Форма оплати за послуги тільки безготівкова на рахунок
 4. Я ФОП на 2 групі. У вересні минулого року я подала заяву на перехід на 3-ю групу. І у вересні юридична особа перерахувала мені аванс за роботи. З жовтня я на 3-й групі. І ось виявила передоплату. Я вже заплатила податок 15% від суми надходження. Залишилося здати уточнюючу Декларацію. Чи потрібно в Декларації вказувати штраф і пеню? Якщо так, то як вони нараховуються? Які наслідки мене чекають? Чи зможу я залишитися на 3-й групі єдиного податку?
 5. ТОВ збирається підписати договір з Представництвом нерезидента в Україні на постачання рекламних послуг, за яким ТОВ надаватиме нерезиденту через Представництво рекламні послуги. ТОВ та Представництво зареєстровані на території України як платники ПДВ. Чи будуть обкладатися зазначені послуги ПДВ?
 6. Яким чином обліковується ПММ на АЗС, якщо його реалізацію здійснює ФОП на загальній системі з РРО? Чи є порушенням в такому випадку не складання змінних звітів за формою 14-ГС? І що означає що ФОП не веде бухгалтерського обліку відповідно до закону України №996-ХІV від 16.07.99?
 7. Маю питання щодо оподаткування фізичної особи, яка виконала роботу за цивільно-правовою угодою. В які терміни та яким чином фізична особа має сплатити податок з отриманих коштів. Як бути, якщо Замовник – дипломатична установа, яка звільнена від сплати податків і в договорі чітко прописано, що відповідальність за сплату податків несе Виконавець?
 8. У 2017 році я почав займатись виготовленням певного "хенд-мейд" для знайомих і друзів у зв'язку з відсутністю роботи. Поступово я написав сайт, виклав фото у Інстаграм і запитів на мою роботу ставало більше. Оскільки продукція специфічна, запити були з усієї України і гроші мені надсилали на мою особисту картку. Оскільки зараз ця справа почала приносити достатній заробіток – хочу "легалізуватись", оформити 2 групу ФОП. Як це зробити максимально коректно і щоб не довелось згадувати що відбувалось у попередній час? Також цікавить, при оформлені ФОП мені вказати лише потрібний мені КВЕД чи краще додати всі види, у яких я можу також потенційно мати доходи згодом, чи не призведе це до додаткових фінансових чи часових затрат?
Детальніше
 1. Підприємство вирішило здійснити збільшення статутного капіталу через переведення додаткового капіталу (рядок 1410 балансу) у статутний. Питання:
  1) Які податкові наслідки несе дана операція?
  2) Що є моментом формування (повного внесення внесків) статутного капіталу?
 2. Я планую оформити ФОП для надання послуг перекладу українським видавництвам. Маю декілька запитань:
  1) Чи правильно буде обрати для такого виду діяльності 3 групу єдиного податку та зареєструватися платником ПДВ?
  2) Наразі я вже маю декілька договорів, підписаних до реєстрації. Зазвичай, видавництва самі вираховують з гонорару податок. За ці проекти я отримаю гонорар уже будучи ФОП, тобто муситиму відзвітуватися про дохід. Як уникнути подвійного оподаткування? Якщо договір підписаний з фізичною особою, чи достатньо буде надати видавництву документи про зміну системи оподаткування і змінити реквізити оплати?
 3. Я приватний підприємець, та паралельно з основною діяльністю займаюся копірайтингом через інтернет. Оплату отримую виключно на банківську картку фізичної особи. Ці кошти також мають оподатковуватися? Читала, що треба оформлювати ще одну декларацію. Її подавати раз на рік чи поквартально?
 4. Як мають оподатковуватися кошти, отримані на картку фізичної особи, які не стосуються трудової діяльності? Подарунки, повернення боргу, гроші від знайомих з проханнями їм щось придбати. Знаходила інформацію, що все, крім подарунків, роялті і т.д. не оподатковується. Що в такому випадку розглядається як роялті?
Детальніше
 1. Чи потрібно працівникові достроково повертати поворотну фінансову допомогу, отриману на один календарний рік в разі реорганізації (зміни організаційно-правової форми) організації-надавача поворотної допомоги? Звільнення, зміна штатної посади працівника, інші кадрові перестановки не передбачаються.
 2. За умовами договору ми є експортером товару на умовах поставки DAP - Термінал порт Одеса. Товар поставлений в Термінал порт Одеса до 30.06.2018 р. (відповідно до термінів, передбаченими контрактом). У контракті зазначено, що право власності на товар переходить до Покупця з моменту прийняття товару Терміналом (порт Одеса). Товар повністю оплачений Покупцем. Товар до сьогоднішнього дня не відвантажено на експорт, тобто ВМД у нас ще немає, фактичного перетину митного кордону України ще не було. Коли, в якому періоді підприємству необхідно відображати реалізацію, у другому кварталі або за датою оформлення ВМД, якої ще немає? На сьогодні в бухгалтерському обліку наявна кредиторська заборгованість за авансами одержаними в іноземній валюті.
 3. Компанія знаходиться в процесі підготовки річної фінансової звітності за 2017 рік. Компанія має торгову дебіторську заборгованість в розмірі 2 000 000 грн. При цьому 20 січня 2018 року стало відомо, що контрагент по зазначеній дебіторській заборгованості оголосив про банкрутство. Чи впливає ця інформація на фінансову звітність Компанії станом на 2017 рік?
 4. Підприємець 3 групи єдиного податку, не платник ПДВ, надав в оренду нежитлове приміщення під склад на території України, згідно своєї основної діяльності. Отримувач послуг – нерезидент, оплата згідно контракту у доларах. Чи потрібно підприємцю нараховувати на суму орендної плати ПДВ згідно статті 185 ПКУ?
Детальніше
 1. Я займаюся графічним дизайном і продаю свої ілюстрації на так званих мікростоках (закордонні сайти, що продають фото, відео, картинки) і отримую роялті від продажів. А тепер ще й хотіла б зареєструватися як підприємець і займатися продажем квіткових композицій. Яким чином я маю сплачувати податки з цих двох видів діяльності? Які форми податкових декларацій оформлювати?
 2. ФОП 3 група без ПДВ, консультаційні послуги з інформатизації по Україні. Як коректно вести прийом і облік платежів від фізичних осіб, з урахуванням того, що річний оборот поки маленький і РРО не потрібний? З юридичним особами начебто зрозуміло – виставив рахунок, отримав гроші на банківський рахунок, зафіксував суму в книзі доходів, надав послугу, підписав акти виконаних робіт, по завершенню кварталу оплатив податок 5%. А як бути з фізичними особами, яким рахунок не виставляється, акт підписати немає можливості (фізичні особи в інших містах, вартість послуг маленька)? Чи правильно прийняти гроші на банківський рахунок ФОП, зафіксувати її в книзі доходів, надати послугу, сплатити по завершенню кварталу податок 5%? Чи в такому випадку не виконуються якісь законодавчі вимоги щодо бухгалтерського обліку?
 3. Чи могли б Ви, будь ласка, проконсультувати з питань ведення ФОП 3 групи (спрощена система оподаткування)? Коли потрібно проводити оплати податку? З прочитаної мною інформації, я зрозуміла, що потрібно проводити оплату раз на квартал (суму за три місяці) чи все таки потрібно проводити оплату щомісячно, а звіт подавати раз в квартал?
 4. Наше підприємство купує товар (жувальний мармелад) у поліетиленових пакетах. Через дистриб'юторів товар продається в роздрібних магазинах. Але в поліетиленових пакетах товар не має представленості, втрачає свої смакові якості. Тому дистриб'юторам, які купують 2 кг нашого товару, ми пропонуємо безкоштовно харчові контейнери з логотипом нашого товару, для збереження смакових якостей і надання товару представленості. Чи можемо ми списувати їх на витрати як рекламну продукцію? Які податкові наслідки цієї операції?
 5. Наше підприємство реалізовує товар через дистриб'юторів. Для мотивації дистриб’ютора ми хочемо запропонувати дистриб'ютору за виконання плану продажів, за підсумком місяця, 7% знижки (ретро-бонус). Яким чином ми можемо офіційно надати цю знижку (ретро-бонус) і за яким договором: може слід укласти додаткову угоду до договору за виконання обумовленого плану продажів, або договір про надання послуг з маркетингового дослідження ринку?
 6. Чи є Гонконг офшорною зоною? Які податкові наслідки у української компанії (оборот менше за 20 млн. грн.), якщо вона придбаває товар в Гонконзі?
 7. Працюю по франшизі. Проте, прибуток доводиться розраховувати самостійно. Питання: чи включаються податки на зарплату (військовий збір, ПДФО, ЄСВ) до витрат при розрахунку податку на прибуток?
 8. Працівнику нараховано 4000 грн. заробітної плати. Яку суму ПДФО треба з нього утримати при тому,що він має на утриманні двох дітей до 18років?
 9. Я ФОП 3группи (неплатник ПДВ), укладаю договір на надання маркетингових послуг з ТОВ (платником ПДВ) з Росії. Як вірно виставити рахунок, що б вони сплатили ПДВ, а мені надійшла сума в повному обсязі?
Детальніше
 1. Я ФОП 3 група. Зацікавило виконувати роботу на freelancehunt.com. Я отримав відповідь від підтримки сайту, що гроші за роботу можна отримати на рахунок ФОП тільки від замовників – ФОП або юридичних осіб. Сайт може платити від фізичних осіб – замовників тільки на банківську картку. Не можу знайти як правильно оформити отримання грошей на рахунок ФОП через картку банку. Всюди пишуть, що так не можна. Можете пояснити як правильно зробити? І чому freelancehunt.com не хоче проводити гроші від фізичних осіб на мій рахунок ФОП?
 2. Планую відкрити ФОП 3 -ї групи на єдиному податку з міжнародною діяльністю: надання послуг з ремонту промислового обладнання. Замовником моїх робіт буде Данська фірма, яка також виконує ремонт промислового обладнання по всій Європі. Виконання робіт буде періодичним: 2-тижні робота, 3-4 тижні вдома. Практично щоразу буде інша країна, Італія, Франція, Німеччина, Данія і т.д. (заводи по виробництву сирів). Умови виконання послуг і місце їх виконання будуть щоразу відображатись в контракті. Питання 1: Чи правильно обрана схема співпраці з юридичної точки зору і з точки зору міжнародного права? Адже біометричний паспорт не дає право на працевлаштування в ЄС, але фактично я і не маю мету працевлаштовуватись в ЄС, я їду надавати тимчасові послуги згідно контракту. Питання 2: Чи необхідно робити робочу візу або дозвіл на роботу? В міграційній службі Данії відповіли, що не потрібно за наявності біометричного паспорту. Але, що робити коли контракт у мене з Данською фірмою, а послуги їду надавати в Італію, що казати на кордоні ? Невже кожного разу доведеться пояснювати офіцерам мою ситуацію і мати ризик чи пропустять чи ні? Чи наявність контракту все ж таки є вичерпним документом і правом легального проїзду і перебування на території проведення ремонту?
 3. Нами були виконані роботи з технічного обслуговування, при виконанні робіт був замінений акумулятор, що зазначено в акті виконаних робіт. У податковій накладній було вказано: «Технічне обслуговування системи безпеки». Окремою позицією акумулятор не виділявся. Контрагент прийняв зареєстровану в ЄРПН податкову накладну, але наступного дня зажадав її змінити, а саме: заповнити 2 рядки: один – по роботах , другий – вказати встановлений акумулятор. Як виправити цю ситуацію?
 4. Який мінімальний податок потрібно платити за найманих працівників?
Детальніше
 1. Прочитала вашу статтю. Тут вказано, що метод "Витрати плюс" складно застосувати до продавця, який використовує у контрольованій операції цінні унікальні активи, такі як брендові торгові марки або ноу-хау. Можна детальніше пояснити чому в таких випадках краще застосовувати метод чистого прибутку?
 2. Основний вид діяльності нашого підприємства – виробництво соняшникової олії. Технологічний процес простий, на вході є один вид сировини (насіння), а на виході: один основний продукт – соняшникова олія, та супутня продукція: макуха, фуз. За багатьма рекомендаціями і методичними матеріалами з галузі виходить так, що як раз продаж супутньої продукції є тим моментом, коли підприємство отримує прибуток. При розрахунку собівартості олії ми використовуємо метод виключення, коли з витрат на виробництво основного продукту віднімається вартість супутньої продукції за ціною реалізації. Таким чином знижується вартість витрат на виробництво основного продукту. Всі виробничі витрати враховуються саме в готовому продукті, таким чином супутня продукція нам нібито виходить за нульовою вартістю (ми не витрачаємо на неї додатково ні сировину, ані робочу силу, ані електроенергію).
  Питання: при формуванні звіту про прибутки та збитки як правильно розрахувати валовий прибуток, якщо виручка від реалізації отримана від продажу і олії (основного продукту) і супутньої продукції? Якщо супутня продукція віднімається за ціною реалізації, то що вважати її собівартістю, якщо вона фактично не розраховується і всі витрати закладені в основному продукті? І який при цьому виходить валовий прибуток?
 3. Я планую підписати трудовий договір з організацією, в якому буде прописано суму мого заробітку. Поки в усній формі ми домовились, що я отримуватиму 15000 грн., а роботодавець (благодійна організація) платить за мене податки. Як ми з’ясували потрібно буде заплатити ПДФО (18%), ЄСВ (22%) та військовий збір (1,5%). Що із зазначеного повинна заплатити організація, яка мене наймає, а що вирахують з моїх 15000 грн.? Чи може організація заплатити всі 3 види зборів за мене?
 4. Ми займаємося імпортом кондитерських виробів з Польщі та їх дистрибуцією на території України серед локальних дистрибуторів. В даний час з'явилася зацікавленість від торгових мереж. Але співпраця з торговельними мережами передбачає жорсткі умови: відстрочка платежів від 90 до 120 днів, ретро-бонуси, вхідна плата за позицію та ін. Наших оборотних коштів не вистачить на задоволення їхніх вимог. Ми хочемо запропонувати нашому польському постачальнику відкрити в Україні філіал або дочірнє підприємство і взяти на себе функцію представлення його інтересів на території України: укладання договорів, проведення переговорів, складську та транспортну логістику та ін., за певний відсоток від продажів.
  Яка форма прийнятна: філія, торговельне представництво, дочірнє підприємство?
  Коли товар буде завозиться на представництво – це буде продаж чи транспортування на своє представництво? Де будуть сплачуватися податки – у Польщі чи в Україні? Якщо представництво буде мати гривневий рахунок, то після надходження грошей від продажу, чи можна буде гривню конвертувати у євро?
Детальніше
 1. Чи має право громадське об'єднання зі статусом юридичної особи здійснювати підприємницьку діяльність (купівля кормів, обладнання з подальшої реалізацією кінцевому споживачу) з отриманням доходів, які в подальшому будуть спрямовані на цілі ГО (проведення конференцій і т.п.). Якщо ні, то по якій схемі краще працювати, щоб прибуток від продажу цих товарів чи послуг надходив громадському об’єднанню (може, реєстрація ТОВ, яке буде підпорядковане ГО)?
 2. Я підприємець на єдиному податку 3 групи. Чи потрібно мені додатково до всіх звітів подавати декларацію про майновий стан і доходи за рік? Другого доходу, крім доходів від підприємницької діяльності у мене немає.
 3. Я підприємець на єдиному податку (2 група). Виручка за 2017 рік склала 1600 тис. грн. Які будуть для мене податкові наслідки? Чи потрібно мені переходити на 3 групу?
 4. Я приватний підприємець, фотографую весілля за кордоном, і хотів би робити все офіційно і без проблем. Як правильно оформляти договір із зарубіжними клієнтами в Європі? Якою мовою і за яким шаблоном?
  Я повинен платити податки так само, як і у випадку з українськими клієнтами чи є нюанси? Виїжджати за кордон в Європу я можу по біометричного паспорту як турист або ж потрібні якісь додаткові документи? Або потрібно в'їжджати в Шенгенську зону як бізнес турист, чи потрібна якась певна віза?
  Якщо зарубіжні клієнти мені роблять попередню оплату онлайн на мій гривневий рахунок підприємця і після зйомки вони платять мені решту суми також на гривневий рахунок ПП – я фактично не отримую дохід в європейській країні і будь-яких проблем в цих країнах бути не повинно?
  Оскільки зйомки можуть бути в різних країнах, і я на жодну фірму не працюю як найманий співробітник, я не розумію, як правильно все оформити, щоб чесно і спокійно працювати
 5. Я займаюся виконанням ремонтних і будівельних робіт. Є можливість укласти договір на будівництво будинку в Польщі. Як мені потрібно зареєструватися в Україні, щоб я могла укласти договір на роботу в Польщі і використовувати працю найманих українських працівників?
Детальніше
 1. Чи обов'язково здійснювати нарахування заробітної плати працівникам 2 рази на місяць? Чи встановлені законодавством терміни виплати зарплати і авансу?
 2. Чи сплачується податок на прибуток або єдиний податок з поворотної фінансової допомоги, яка не була повернена протягом одного року?
 3. Чи існують обмеження щодо надання благодійної допомоги юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності? Чи впливає надання благодійної допомоги на оподаткування благодійника?
 4. Якщо під час застосування РРО касир припустився помилки та видав неправильний чек, яким чином оформити скасування помилкової операції?
 5. Фізична особа – підприємець, платник єдиного податку, в листопаді починає працювати і отримувати дохід як найманий працівник підприємства. Яким чином це відобразити в податковій декларації, і в якій?
 6. Я раніше був працевлаштований на підприємстві та отримував мінімальну заробітну плату. Тепер хочу відкрити ФОП і працювати сам на себе. Чи є різниця в оподаткування найманих працівників та підприємців? Як це позначиться на моїй пенсії у майбутньому?
 7. Збираюся відкрити інтернет-магазин одягу, знайшла постачальників, продавати буду населенню. Чи можу я зареєструватися ФОП і бути платником єдиного податку 1 групи? Які податки тоді я буду сплачувати? І який КВЕД мені краще обрати? Найманих працівників у мене не буде, працювати буду одна.
Детальніше
 1. Я ФОП, 3 група без ПДВ, надаю послуги з виробництва кіно-, відео-, аудіопродукції, хочу провести зйомки фільму за замовленням для нерезидента на території цієї країни та його (Велика Британія), чи збережу я свою ставку 5% при доході до 5 млн. грн. та чи не виникне у мене обов’язок реєструватися платником ПДВ? Договір укладений на виконання замовлення має бути двомовний та посвідчений нотаріусом.
 2. ФОП на єдиному податку другої групи, здійснюю торгівлю сільськогосподарською технікою, включеною до Переліку технічно складних побутових товарів. Оплата за товари надходить на банківський рахунок. Чи повинен я застосовувати касовий апарат?
 3. Які документи потрібно взяти при купівлі корпоративних прав підприємства, на що треба звернути увагу, що зробити, щоб не купити борги, про які не заявляє продавець?
 4. Я засновник підприємства, планую придбати за власні кошти автомобіль для використання у діяльності підприємства. Як краще зробити – зареєструвати автомобіль на підприємство, чи на мене особисто? Які при цьому будуть податкові наслідки? Яким чином оформлюються витрати, пов’язані з користування автомобілем на підприємстві?
 5. Профспілкова організація, яка не внесена до Реєстру неприбуткових організацій, зібрала внесків за рік умовно 100 грн., витратила всі на відрахування вищестоящим, згідно статуту, на матеріальну допомогу членам організації, на проведення спортивних змагань і в кінці року на рахунку 0 грн. Згідно Податкового кодексу організація оподатковується на загальних підставах, і це означає, що організація повинна подати річну податкову декларацію з податку на прибуток. Як буде виглядати ця декларація? І другий випадок – припустимо, у неї в кінці року залишиться на рахунку 20 грн. внесків; як в такому випадку буде виглядати річна податкова декларація з податку на прибуток?
 6. Якщо працівник приймається на роботу із випробувальним терміном, чи потрібно відправляти в податкову повідомлення про прийняття на роботу? Чи можна його подати заднім числом, але до подачі звітності за цей період?
 7. Приватна школа хоче закупити підручники. Як правильно відобразити їх вартість в обліку - як основний засіб або як МШП?
Детальніше
 1. 08.2017 відкрила ФОП, з 01.09 переходжу на єдиний податок 2 група, без ПДВ. Найманих працівників немає. Доходів в серпні немає і не планується. Які податки потрібно заплатити за серпень?
 2. Як розраховується ПДВ по експортних операціях? Чи можна відносити до податкового кредиту суму ПДВ за товарами, придбаними в Україні і проданим на експорт?
 3. Замовник за договором оплачує надані послуги протягом 10 днів. Акт виконаних робіт та податкова накладна були виписані до того, як замовником була проведена оплата послуг. Чи потрібно оплачувати ПДВ при отриманні грошей від замовника, в т.ч. ПДВ? Куди замовник повинен перерахувати суму ПДВ?
Детальніше
 1. Товариство з обмеженою відповідальністю, фактично господарська діяльність не ведеться більше трьох років, оформлений один директор (сумісник), весь цей час виплата проводили понад мінімальну, але настали складні часи і грошей на виплату зарплати і податків немає. Питання: чи можна проводити виплату директору один раз на місяць і нараховувати за відпрацьовані, наприклад, 3 години на місяць? Як це правильно оформити? Чи потрібно письмово повідомити податкову? Чи створювати наказ по підприємству, або достатньо буде табеля?
 2. Я працюю як підприємець в бізнесі з надання послуг. Я відкрив сауну. Чи можу я брати літні податкові канікули тому що сауна літом зовсім не працює?
Детальніше
 1. ФОП на єдиному податку, 3 група, є 2 співробітники. Чи можу я видавати їм заробітну плату готівкою?
 2. З племінником хочемо відкрити майстерню по ремонту побутової техніки, нам краще зареєструватися як юридична особа або ФОП? І яку систему оподаткування обрати?
 3. ФОП єдиний податок 2 група, наявна фізично печатка, чи повинна я її проставляти на всіх договорах, а також на звітах?
 4. При реєстрації податкової накладної допущена помилка в коді УКТ ЗЕД, як її можна виправити і чи потрібно виправляти?
Детальніше
 1. ФОП на 3 групі єдиного податку, на літо хочу взяти студента на півдня на роботу. Чим буде відрізнятися облік заробітної плати та податків для такого співробітника?
 2. ФОП на 2 групі здійснив операцію з юридичною особою на загальній системі. Що мені загрожує, та як я можу вийти з цієї ситуації?
 3. ФОП 3 групи, без співробітників, сплачую єдиний податок та ЄСВ, чи потрібно мені платити військовий збір? Якщо так, що буде базою?
 4. Яка різниця між інвойсом та інфойс-проформою?
 5. Менеджер виписав витратну накладну на фізичну особу. Бухгалтер виписав податкову накладну на неплатника ПДВ. Пізніше, після подання звітності, з'ясувалося, що клієнт є ФОП і платником ПДВ та вимагає зареєструвати податкову накладну на його ІПН. Як правильно виправити помилку?
 6. Питання стосується подання податкової декларації фізичної особи за 2016 рік: 1) До якого числа можна подати декларацію? 2) Чи можна відправити декларацію поштою?
Детальніше
 1. Чи може засновник в процесі оформлення внеску до статутного капіталу зробити це за допомогою основних засобів, а не грошима? І як провести в обліку? Які податкові зобов'язання виникають в процесі?
 2. ТОВ на загальній системі оподаткування з ПДВ. Так вийшло, що здавали в оренду обладнання, а вартість оренди була нижчою за щомісячну амортизацію. Чи є підстави для донарахування ПДВ?
 3. Якщо у ФОП на протязі року не було робітників, а лише договори ЦПХ, в декларації з єдиного податку вказувати фактичну чисельність працівників як нуль чи відповідно кількості договорів?
 4. Юридична особа, 3 група єдиного податку без ПДВ, працюємо з одним замовником за договором, сума договору 10 000 000, але на протязі 2016 року на рахунок зайшло 4 200 000, я правильно розумію, що граничної суми ми не перевищили і маємо повне право залишитись на єдиному податку? Чи є сенс перестрахуватись та розбити договір на два, аби не світити таку суму? Чи то для податкової не важливо і вони враховують лише ті кошти, що поступають на рахунок?
 5. В яких випадках нараховується компенсація за невикористану відпустку – тільки при звільненні чи за бажанням працівника також можливо нарахувати?
 6. ФОП на 2 групі єдиного податку. Мінімально перевищив граничну суму в 1 млн. грн., чи можу я зробити повернення суми покупцю (з якої причини краще? повернення товару чи помилковий платіж?) та таким чином залишитись на 2 групі?
 7. На єдиний податок перейшов в квітні 2016. Я повинен подати звіти і як платник єдиного податку 3 групи, і як ФОП на загальній системі? Маю на увазі декларацію про майновий стан.
Детальніше
 1. Чи може ФОП без найманих працівників укладати договори підряду з фізичними особами? Якщо так, то на який період і скільки разів на рік?
 2. Як визначити базу для нарахування ЄСВ найманому працівнику, що цілий календарний місяць перебував у відпустці за свій рахунок?
 3. Тільки зареєстрував ФОП 2 група єдиного податку, розпочинаю діяльність з лютого 2017. Коли маю сплатити ЄСВ вперше?
 4. У жовтні припустилися помилки у декларації - не внесли одну податкову накладну. У разі уточнюючої декларації з виправленнями в додатку 5 будуть змінені показники самої декларації та збільшена сума до сплати в бюджет. Чим загрожує таке виправлення?
 5. Чи має право ФОП 2 групи єдиного податку імпортувати товар в Україну?
 6. ФОП єдинник 3 групи без ПДВ - відкрили інтернет-магазин, маємо намір продавати товар за кордон. ЗЕД відкрили. Які є обмеження для експортерів на 3-й групі? Чи вигідно зареєструватися платником ПДВ, якщо закупок з ПДВ немає?
 7. ФОП 3 група, в процесі припинення діяльності, здачі звітів та сплата ЄСВ та ПДФО, до 09.02.2017?
 8. Ведемо торгівлю через інтернет, покупець оплатив заказ через термінал, гроші перейшов на рахунок ФОП (2 група), надійшли за мінусом комісії банку. Яка сума має бути відображена у книзі обліку доходів? Товар був проданий за 100 грн., надійшло на рахунок 95 грн. Комісія 5грн. Зателефонувала в ДФС – кажуть потрібно враховувати 95 грн., в той же час є лист ГУ ДФС в Рівненській області від 27.04.2016 № 83/14з/17-00-13-03-05, де сказане зворотне.
Детальніше
 1. Компанія здійснює зовнішньоекономічну діяльність як імпортер комплектуючих та одночасно є експортером готової продукції (машинобудування) та ряду послуг для нерезидентів (наприклад, експертиза та дослідження виробництва, проектування обладнання та виробничих ліній, навчання персоналу наших клієнтів-нерезидентів, та інше). Допоможіть будь-ласка у наступному: як виробити простий та зрозумілий алгоритм визначення того, чи потрапляє кожен конкретний випадок експорту послуг під ПДВ, в багатьох випадках є сумніви, бо можна місце надання послуг визначити по різному.
 2. Щодо новацій в податковому законодавстві останніх днів. Чи справді для ФОП 2 групи ставка залишилась в залежності від мінімальної зарплати і вона зросте з січня 2017 вдвічі? Наскільки реально "втекти" в третю групу ближчим часом? Що я втрачу в грошовому еквіваленті?
 3. Які наслідки для ФОП 2-ї групи, якщо перейти на загальну систему? Діяльність - торгівля електрообладнанням та послуги ремонту побутової та офісної техніки.
 4. Чи можливо перейти з 2-ї групи на першу, якщо орендуєш площу в торгівельному центрі?
Детальніше
 1. Чи вигідно неприбутковій організації зареєструватися платником ПДВ, якщо вона здійснює господарську діяльність, наприклад є замовником капітального ремонту будинку?
Детальніше
 1. Маємо бюджетне фінансування на заробітну плату і частково комуналку за КЕКВ 2610. Чи можна відносити до податкового кредиту суми з нарахованих послуг за теплопостачання та електропостачання?
 2. Постачальник в січні 2014 надав нам оригінал податкової накладної за виконанні роботи, і відобразив її в Декларації з ПДВ за січень, ми також включили цю податкову накладну до податкового кредиту і відобразили в Декларації. А в лютому 2014 цей постачальник подав уточнюючу декларацію і зняв всю суму цієї податкової накладної (тобто анулював цю ПН без подання уточнюючого розрахунку) не повідомивши нас. Які наслідки будуть для нашого підприємства?
 3. ФОП на єдиному податку 3 група, консультаційні послуги. Тільки починаємо вести діяльність, але будемо працювати з іноземцями і приймати валюту. Чи є це ЗЕДом? Які особливості у веденні документації?
 4. Нерезидент (не засновник) прийняв рішення «простити» нам відсотки по позиці за 2013-2016 роки. При списанні цих відсотків у бухобліку, чи маємо їх взяти в дохід? Чи повинні ми, при списанні таких відсотків, відкоригувати курсові різниці за попередні роки? Які документи потрібні нам для проведення списання відсотків(протокол, наказ?)
 5. На підприємство беремо людину зі своїм авто. Будемо йому відшкодовувати витрати на бензин і амортизацію раз на місяць. Чи буде автомобіль співробітника автомобілем компанії, узятим в оренду? І як це правильно оформити?
 6. Півроку тому оплачувала ЄСВ за співробітника. Але платіжка впала не на той рахунок в податковій. І тільки зараз мені говорять про те, що у мене борг і штраф за той платіж. Чи є правомірними дії податкової? Вони повинні були повідомити про заборгованість або перенести платіж на новий рахунок?
Детальніше
 1. Чи може комісіонер продавати товар за ціною вище, або нижче, ніж узгоджена ціна за договором комісії, але при цьому загальна вартість партії не змінюється? Наприклад: За договором комісії переданий товар 100 шт. по 50 грн. разом 5000 грн. У звіті комісіонера вказано: 50 шт. по 40 грн. і 50 шт. по 60 грн. разом 5000 грн. Чи потрібно проводити коригування податкової накладної?
 2. Компанія придбала футболки зі своїм логотипом для безкоштовної передачі покупцям. На підставі якого документа можна віднести вартість футболок до витрат на рекламу? Чи виникають зобов'язання з ПДВ?
 3. Підписаний договір оренди нежитлового приміщення між юридичними особами на один рік з умовою щомісячної оплати згідно акту виконаних робіт. Орендодавець в акті вказує вид послуги - оренда, але не вказує період (місяць, за який надана послуга) і немає посилання на номер і дату договору оренди. Акт складається останнім днем місяця і підписується керівниками. Чи має орендар право на витрати по оренді, якщо відображати їх в обліку датою складення акта?
 4. Підприємство зареєстроване в серпні, директор призначений протоколом зборів засновників. Діяльність поки ще не ведеться. Чи можливо так оформити трудові відносини з директором, щоб нарахування заробітної плати почалося одночасно з початком діяльності?
 5. Допоможіть визначитися з організаційно-правовою формою бізнесу. Я та моя подруга плануємо відкрити роздрібний магазин – промислова група. Плануємо працювати на єдиному податку. З цієї точки зору для нас ідеальною, на мій погляд є друга група спрощеної системи оподаткування. Проте нас двоє – тож, як я розумію, в даному випадку потрібно створювати ТОВ, проте юридична особа – це набагато складніше за моїм розумінням, ніж ФОП, в тому числі з точки зору реєстрації. Чи обов'язково в нашому випадку створювати саме ТОВ і чим в плані оподаткування та звітності нам буде складніше? Може є якийсь більш простий шлях зробити бізнес на двох, не створюючи ТОВ?
 6. Після перевірки за рішенням суду анулювали реєстрацію мого ФОП як платника ПДВ, після залучення адвоката і півроку розглядів і судів - відновили. Тепер неясно - як відновлювати ситуацію за цей період. Чи виписувати податкові накладні? Чи складати коригування? Податківці як води в рот набрали, а мені потрібно продовжувати працювати. Допоможіть вийти з ситуації.
 7. Я на 2 групі єдиного податку, не є платником ПДВ. Маю торгову точку на ринку. Площа, розташування дозволяє налагодити роздрібний продаж сигарет. Я правильно розумію, що мені необхідно придбати ліцензію і касовий апарат? І чи зможу я залишатися на 2 групи, чи перехід на загальну систему обов'язковий?
 8. Неприбуткова громадська організація, зареєструвалися у державного реєстратора, але в податковій інспекції - ні. В які терміни це необхідно зробити? Які наслідки, якщо ми вже прострочили (минуло 3 місяці з моменту державної реєстрації)?
Детальніше
 1. Яка відповідальність передбачена за відвантаження ТМЦ без довіреності? Чи можна проводити відвантаження за генеральною довіреністю, термін дії якої один рік?
 2. Фізична особа - засновник ТОВ, вніс поворотну фінансову допомогу в касу. Чи можна з цієї суми проводити виплати на господарські потреби, чи потрібно фіндопомогу внести на поточний банківський рахунок. а на господарські потреби знімати з поточного рахунку?
 3. Чи можна на підприємстві вести облік і списання ПММ без подорожніх листів, а на підставі маршрутного листа за місяць. Форма маршрутного листа затверджена наказом про облікову політику.
 4. Ми є платником акцизного податку - торгівля пальним. В акцизній накладній за червень виявлена помилка. Як правильно складати коригування в цьому випадку і хто його повинен зробити? Коригування потрібне на зменшення обсягів постачання.
 5. Чи вважаються підакцизними операції зберігання пального і яким чином їх потрібно оформлювати? На підприємстві є і реалізація, і зберігання за договором. Яким чином зберігання правильно відобразити у звітності?
 6. Щодо реєстрації платником ПДВ при перевищенні порогу 1 млн. Які штрафи та відповідальність, якщо пропустили подачу заяви? Минуло вже більше місяця.
 7. При складанні акцизної накладної є вимога складання лише за одним кодом УКТ ЗЕД. Чи дійсна ця вимога на сьогодні? Податкова за телефоном надає різну інформацію, документів щодо цієї вимоги знайти не вдалося, а порушувати не хотілось би. Підкажіть, де ця вимога є (в якому законодавчому акті).
Детальніше

Експорт послуг. Контрольовані операції

 1. У світлі законопроекту 4496 (якщо його все-таки приймуть) з'явиться ще одне питання: як легально отримувати оплату через платіжні системи (яким користується переважна більшість фрілансерів)? Наприклад, постачальник послуг надає послугу компанії А. Компанія А розплачується через платіжний сервіс Б (типу Скрілл, Пей Пал і т.п.). Постачальник виставляє інвойс на замовника – на компанію А. Але гроші в банк заходять від іншої юридичної особи – від компанії Б. Як податковій пояснити, що ця операція проводиться на підставі інвойсу А, і первинні документи (інвойс), виставлені на компанію Б, не потрібні?
 2. Чи відноситься до контрольованих операцій залишок валютного кредиту (більше 5 млн. грн.) станом на 01.01.2016 року отриманий в 2010 р. від нерезидента з країни Кіпр
 3. Допоможіть будь ласка розібратися в наступній ситуації: українська компанія – забудовник отримала гривневий кредит на будівництво від української фінансової компанії. Дохід від продажу побудованого об'єкта планується більше 50 млн. грн. Сума кредиту перевищує власний капітал забудовника більш ніж в 3,5 рази. Чи підпадає така операція під правила ТЦО?
 4. Чи потрібен електронний підпис для роботи з інвойсами за новими правилами (щодо нововведень НБУ що роблять інвойс основним документом)?
 5. Маю ФОП на 2 групі єдиного податку. Виготовляю штучні дерев'яні вироби власноруч – меблі, посуд, декорації, та продаю через сайти оголошень. Чи зможу я через ФОП 2 групи торгувати на експорт, чи потрібний перехід на 3 групу? Торгівля вроздріб, наразі хочу попробувати торгувати через Амазон та Е-бей. Чи реально це? І як щодо ПДВ в моєму випадку?
 6. Я є переселенцем, ФОП 2 група, продовжую вести діяльність, наразі виїхав з найманого житла де був тимчасово зареєстрований, поки що реєстрації не маю, нема де прописатися. Як здавати звітність, та чи будуть штрафи за те, що не повідомив податкову вчасно про зміни?
 7. ФОП на 3 групі єдиного податку, КВЕД 47.2, роздрібна торгівля, але хочемо відкрити кав'ярню (без акцизу). Чи потрібно нам, і коли, повідомити ДФС про зміни, якщо для 3 групи єдиного податку обмежень за видами діяльності немає?
 8. Хочу експортувати послуги. Що мені для цього необхідно? Зараз реєструюсь ФОП 3 групи. Чи необхідна саме для цього мені печатка? Чи потрібно реєструватись ЗЕД? Які є ще вимоги щодо легальності цієї справи?
 9. ФОП 3-тя група, спрощене оподаткування. Експортує послуги, отримує валюту на банківський рахунок. Фактично спочатку валюта надходить на розподільчий рахунок (який не належить підприємцю, а є лише елементом банківської технології), а наступного дня 35% валюти зараховується на валютний рахунок підприємця, а 65% валюти списується з розподільчого рахунку і відправляється на міжбанк. Після продажу на міжбанку гривня зараховується на гривневий рахунок ФОП. Основне питання: як правильно порахувати базу оподаткування?
  Уточнююче питання 1: для конвертації валютних надходжень в гривню використовується курс НБУ. Але курс на яку дату? На дату надходження на розподільчий рахунок чи на дату коли валюта потрапила на рахунок підприємця?
  Уточнююче питання 2: де факто 65% валюти не надходять на валютний рахунок підприємця. Замість цього надходить вже зконвертована сума в гривні на гривневий рахунок. Але при цьому деякі спеціалісти рекомендують все одно як базу оподаткування використовувати не реальну суму в гривні, а суму отриману шляхом перерахунку з використанням поточного курсу НБУ. Це питання особливо актуальне коли курс НБУ вище ніж курс міжбанку.
 10. Питання про курсові різниці. ФОП 3-тя група, спрощене оподаткування. Минулого року на рахунок підприємця надійшла валюта. Наприклад, за курсом НБУ на той момент це був еквівалент 10000 грн. В минулому році діяла ставка податку 4%. Тобто було сплачено 400 грн. податку. Цього року та валюта була продана на міжбанку. Припустимо, що при продажі валюти сьогодні отримано 11000 грн. Діє ставка податку 5%. Курсова різниця дорівнює 1000 грн. Чи правильно буде сплатити податок в сумі 50 грн.?
 11. Питання щодо ведення книги обліку доходів та витрат ФОП на загальній системі. Згідно порядку заповнення при оплаті за товар зазначаються платіжні документи. Разом з тим, наявна вимога щодо відображення витрат, пов’язаних з доходом. Як взагалі тоді відображати не реалізовані, але повністю сплачені товари, якщо ведення таких залишків не передбачено, коригувальних граф немає, порядку обчислення залишку при великій номенклатурі немає. Взагалі як Ви порекомендуєте заповнювати в такому випадку?
Детальніше
 1. Яким чином відобразити в обліку благодійну допомогу неприбутковим організаціям? Чи можна їх відносити на витрати? Чи впливає це на фінансовий результат, який ми маємо відображати у звітності? Компанія на загальній системі оподаткування.
 2. У податкової виникли сумніви з приводу дійсності документів про походження товару при імпорті, а саме "відомості про країну походження товару", ДФС зробила запит на перевірку до митниці, тепер, напевне буде перевірка у мене. Чого мені остерігатися в такому випадку? Що саме вони будуть перевіряти?
 3. Займаюсь облаштуванням ландшафту (ландшафтний дизайн) та торгівлею рослинами (саджанці), нещодавно дочиталася, що я можу використовувати спецрежим з ПДВ, що діє для сільгоспвиробників. Маю власне виробництво посадкового матеріалу. Діяльність на 100% лише в цій сфері, тобто, нічого, окрім діяльності з облаштування ландшафту та торгівлі рослинами не здійснюється. Чи справді я можу розраховувати на те, що діяльність підприємства віднесуть до сільгоспвиробників? Чи варто використовувати спецрежим? Це вигідно чи більше клопоту? Наразі на загальній системі оподаткування з ПДВ.
Детальніше

Контрольовані операції

 1. Чи треба подавати звіт про контрольовані операції? Дохід понад 50 млн., відносини фактично відбувалися між резидентами: ТОВ із своїми дочірніми підприємствами. Власником ТОВ (100%) є нерезидент (Польща)
 2. У рядку 23 Звіту про контрольовані операції, якщо вибираємо метод 304 "чистого прибутку" проставляємо загальне значення рентабельності по підприємству в цілому, чи по кожному договору окремо?
 3. Транспортні витрати були понесені продавцем на умовах поставки FCA та CPT. Такі транспортні витрати мають включатись до собівартості товарів чи відноситись на витрати на збут? Продавець свій товар відправляє зі складу постачальника.
 4. Який метод по контрольованих операціях найкраще обрати для обґрунтування імпорту консалтингових послуг?
 5. У Звіті про контрольовані операції у Додатку у графі 18 "Одиниця виміру", по імпортних послугах, який доцільно поставити код. Якщо проставили 3009 - "Кількість", як на вашу думку це помилка?
 6. У Звіті про контрольовані операції у Додатку у гр.6 "код послуги" по відсотках за позикою від засновника, який доцільно поставити код?
Детальніше

Контрольовані операції та трансфертне ціноутворення

 1. Який метод ТЦО краще використовувати, якщо під трансферне ціноутворення підпадає єдиний контрагент, інших експортних угод немає, тому порівнювати ціни реалізації немає з чим?
 2. Українське підприємство замовило у китайського виробника розробити і виготовити прототип та дослідний зразок продукції (пластикові садові меблі), право власності на розробку і зразки передається по Акту за місцезнаходженням виробника (тобто у Китаї) для подальшого виготовлення за допомогою прес-форм. За другим контрактом – розробка ексклюзивного серійного виробництва (без права використовувати дані розробки в своїх цілях і для інших замовників).
  Чи будуть витратами для українського підприємства суми, сплачені виробнику (Китай): за розробку, виготовлення прес-форм?
  Чи буде застосовуватися податок на доходи нерезидента, якщо так, то за якою ставкою?
  Чи буде вважатися доходом передача по Акту підприємством – замовником виробнику прес-форм, що належать українському підприємству, для ексклюзивного серійного виготовлення і постачання в Україну готових виробів?
 3. Відповідно до пп.39.2.1.3 Податкового кодексу, використовується середня ціна що складається на товарних біржах по товарах з біржовим котируванням. За 2015 рік які товари входять до цього переліку? І чи можна при складанні звіту з контрольованих операцій за 2015 рік використовувати по таких товарах інші методи визначення неконтрольованої ціни згідно п.39.3.1?
 4. Імпортер завозить товар з країни із переліку Кабміну. Чи правильно я розумію, що при методі порівняльної неконтрольованої ціни, якщо ціни знаходяться в діапазоні (наприклад) від 120 до 140 грн., медіана 130 грн., то:.
  - якщо ціна менше 120, наприклад 115, нічого не донараховуємо. (Мене бентежить пункт 140.5.4 ПКУ);
  - якщо ціна 125, нічого не донараховуємо;
  - якщо ціна 140, нічого не донараховуємо;
  - якщо ціна 150, донараховуємо 20 грн. (150 мінус 130)
 5. Якщо, при застосуванні методу порівняльної неконтрольованої ціни, ціна контрольованої операції менше діапазону між нижнім та верхнім квартилем, то при імпорті я не маю донараховувати податок на прибуток?
 6. Як враховуються податкові різниці при фінансовій реструктуризації боргу?
 7. Чи потрібно здійснювати розрахунок відстроченого податкового активу при від’ємному фінансовому результаті?
 8. Яким чином відносити фізичній особі підприємцю, платнику ПДВ, суми податкового кредиту, якщо що він купує певні товари в магазинах чи, наприклад, паливно-мастильні матеріали на АЗС?
Детальніше

Уважаемые коллеги и читатели нашего блога, в этой публикации аккумулированы вопросы и ответы с прошедшей, 11.03.2016 открытой онлайн консультации.

Для участия в последующих консультациях, РЕГИСТРИРУЙТЕСЬ на сайте, для того, чтобы видеть все обновления нашего блога и присоединяйтесь к нашей группе FirstConsultingCompanyUkraine.

Тема консультации - Трансфертное ценообразование и контролируемые операции.

Далее - вопросы читателей блога, участников группы и ответы на них от Первой Консалтинговой Компании.

Детальніше

Уважаемые коллеги и читатели нашего блога, в этой публикации аккумулированы вопросы и ответы с прошедшей сегодня, 12.02.2016 открытой онлайн консультации.

Для участия в последующих консультациях, РЕГИСТРИРУЙТЕСЬ на сайте, для того, чтобы видеть все обновления нашего блога и присоединяйтесь к нашей группе FirstConsultingCompanyUkraine.

Далее - вопросы читателей блога, участников группы и ответы на них от Первой Консалтинговой Компании.

Детальніше

В данной публикации вы можете ознакомиться с вопросами и ответами из прошедшей 13.11.2015 бесплатной онлайн-консультации.

Спасибо всем, кто присылает свои вопросы на консультацию заранее!

Система участия в онлайн-консультациях описана здесь.

Детальніше

В данной публикации мы аккумулировали вопросы и ответы из прошедшей 09.10.2015 бесплатной онлайн-консультации, посвященной актуальным изменениям законодательства.

Спасибо всем, кто присылает свои вопросы на консультацию заранее!

Система участия в онлайн-консультациях описана здесь

Детальніше

Уважаемые коллеги, в данной публикации мы аккумулировали вопросы и ответы из прошедшей 25.09.2015 бесплатной онлайн-консультации.

Благодарим всех, кто прислал свои вопросы на консультацию!

Система участия в онлайн-консультациях описана здесь

Read More

Уважаемые коллеги, в данной публикации мы аккумулировали вопросы и ответы из прошедшей 27.08.2015 бесплатной онлайн консультации, успешно проведенной на странице нашего сообщества Facebook.

Read More

Уважаемые коллеги, в данной публикации мы аккумулировали вопросы и ответы из прошедшей 07.08.2015 бесплатной онлайн консультации, успешно проведенной 07.08.2015 на странице нашего сообщества Facebook.

Благодарим всех, кто присоединился и активно участвовал в диалоге!

Read More

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору