info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.uaКонтрольовані операції та трансфертне ціноутворення – правила знову змінено

18 серпня 2015

МАТЕРІАЛИ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ ОНОВЛЕНО ЗГІДНО ОСТАННІХ ЗМІН 08.12.2016! СТАТТІ АКТУАЛЬНІ

З 13 серпня 2015 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу, а саме - Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення». Це суттєво змінило правила, що застосовуються до контрольованих операцій.

Відтепер правила трансфертного ціноутворення не застосуватимуться під час визначення бази оподаткування податком на додану вартість, а лише при визначенні оподатковуваного прибутку.

Посилання на всі доповнюючі матеріали з трансфертного ціноутворення наприкінці статті.

При визначенні Кабінетом Міністрів переліку територій, операції з резидентами яких розглядаються як контрольовані, відтепер не братиметься до уваги факт розкриття або не розкриття країною (територією) у публічному доступі інформації про структуру власності юридичних осіб. Тобто, до переліку включатимуться лише низькоподаткові юрисдикції та країни, з якими не укладені угоди про обмін податковою інформацією.

Правила трансфертного ціноутворення не розповсюджуватимуться на платників податків, чистий річний дохід яких (без урахування ПДВ та акцизу) складає менше 50 млн. гривень. Раніше цей поріг становив 20 млн. грн. При цьому операції з одним контрагентом тепер не розглядатимуться як контрольовані, якщо їх річний обсяг становитиме менше 5 млн. гривень. Раніше для цього було достатньо 1 млн. грн., а деколи ще менше – 3 відсотки оподатковуваного доходу, що для компанії з річним доходом у 20 млн. грн. дорівнювало 600 тис. грн.

Відповідно, компаніям, обсяг контрольованих операцій у яких з одним контрагентом не перевищує 5 млн. грн., або обсяг чистого річного доходу не перевищує 50 млн. грн., не треба буде подавати звіт про контрольовані операції.

З Податкового кодексу виключено обмеження, яким встановлювалося максимальне відхилення ціни контрольованої операції у 5 відсотків, внаслідок відхилення хімічного складу продукції.

Натомість, до правил визначення рентабельності контрольованих операцій внесені 7 нових показників, які можуть бути використані для вирішення питання про відповідність ціни операції принципу «витягнутої руки», а саме:

• Валова рентабельність;

• Валова рентабельність собівартості;

• Чиста рентабельність;

• Чиста рентабельність витрат;

• Рентабельність операційних витрат;

• Рентабельність активів;

• Рентабельність капіталу.

Термін надання відповіді на запит фіскального органу щодо контрольованої операції та обґрунтування її умов подовжено з 10 до 30 календарних днів.

Відтепер сам факт отримання податковим органом звіту про контрольовані операції не є підставою для проведення перевірки.
Змінені і розміри фінансових санкцій, які застосовуються за порушення законодавства про трансфертне ціноутворення. Так, розмір штрафу за неподання або несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції збільшено втричі – зі 100 до 300 розмірів мінімальної заробітної плати. Водночас, штрафні санкції за наявність не задекларованих контрольованих операцій зменшено з 5 до 1 відсотка суми таких операцій. Максимальна сума штрафу за всі не задекларовані операції відтепер не перевищуватиме 300 розмірів мінімальної заробітної плати (365 400 грн. у 2015 році).

 

Сподобалась стаття?     Тисніть червону кнопку та отримуйте сповіщення про нові публікації на нашому сайті.

 

Ви бажаєте мати можливість отримувати наші безкоштовні онлайн консультації? 

Залишились питання? Ви хочете приймати участь у відкритих безкоштовних онлайн консультаціях? Дивіться анонс та приєднуйтесь до спілкування!

open consultation s link

 

Інші матеріали з теми трансфертного ціноутворення:

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ 2015. ЩО ТАКЕ КОНТРОЛЬОВАНІ ОПЕРАЦІЇ?

ВИБІР МЕТОДІВ ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ПРИКЛАДАХ

Останні зміни:

КОНТРОЛЬОВАНІ ОПЕРАЦІЇ 2017. ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ, ЧАСТИНА 3

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору