info@firstconsulting.com.ua

skype12 firstconsulting.com.ua


30.12.2018

Що змінилося для керівників та учасників ТОВ та ТДВ

Пройшло півроку з дня набуття чинності законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Що змінилося у правовому регулюванні створення та діяльності найбільш популярної в Україні організаційно-правової форми бізнес-організацій, якою є товариство з обмеженою відповідальністю? Яким чином ці зміни вплинуть на управління компаніями, та які додаткові ризики вони створюють?

Про це читайте у статті.

Детальніше
09.09.2017

Як вчасно побачити проблеми і врятувати свій бізнес

Для багатьох підприємців керівник його фінансово-економічної або бухгалтерської служби є правою рукою, головним помічником і порадником в бізнесі. Якщо ви потрапили в число таких мудрих і щасливих бізнесменів, і впевнені, що ваші тили міцні, і так буде завжди, то вам, можливо, не варто витрачати час на читання цієї статті.

Ця стаття написана для тих, хто вважає, що його бізнес міг би отримати від бухгалтерської служби більше користі...

Детальніше
28.07.2017

8 практичних порад 

З 1 липня 2017 року почав застосовуватися порядок зупинення реєстрації податкових накладних, встановлений статтею 201-1 Податкового Кодексу. Як повідомляє Державна фіскальна служба, станом на 26.07.2017 зупинена реєстрація 132 тисяч податкових накладних на суму 1,8 млрд. грн. Як показує практика останніх днів, розблокування заблокованої податкової накладної – справа не з легких.

Що треба знати платнику податку, щоб зменшити ризик блокування? Нижче ми наводимо декілька практичних порад.

Детальніше
18.02.2017

Приклади та аналіз типових помилок

Можна без перебільшення сказати, що облік операцій в іноземній валюті є чи не найбільш складним розділом бухгалтерського обліку і викликає у бухгалтерів масу питань. Якщо раніше ця проблема стосувалася відносно вузького кола переважно великих компаній та банків, то після вступу України до ВТО, та особливо після підписання Угоди про ЗВТ з Євросоюзом, все більше малих та середніх підприємств долучаються до зовнішньоекономічної діяльності, намагаючись скористатися з лібералізації митних режимів. А отже, сфера застосування іноземної валюти у господарській діяльності й надалі розширюватиметься.

З іншого боку, актуальності питанню додає той факт, що з 2015 року українські компанії складають декларації з податку на прибуток на основі даних бухгалтерського обліку, а отже правильне ведення обліку операцій в іноземній валюті набуває більшого значення для запобігання застосуванню штрафних санкцій з боку податкових органів.

Базуючись на нашому досвіді виконання консалтингових проектів, ми підготували стислий аналіз типових помилок та рекомендації щодо ведення обліку валютних операцій.

Детальніше
26.12.2016

Як вижити підприємцю в умовах фіскального пресу

За тиждень відбудеться двократне збільшення мінімальної заробітної плати, яку уряд заклав у Закон про державний бюджет на 2017 рік. Для малого бізнесу це означає двократне збільшення податкового навантаження на фонд заробітної плати.

Багато малих підприємств та фізичних осіб – підприємців були економічно не готові до таких різких змін законодавства, а отже були поставлені рішенням уряду та Парламенту на межу виживання.

Чи існують законні методи, які дозволяють обійти «мінімалку» у 3200 грн., тим самим зменшити податкове навантаження на бізнес?

Детальніше
11.12.2016

Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні внесе суттєві зміни у розділи Податкового кодексу, які стосуються податку на прибуток та податку на додану вартість.

Детальніше
11.12.2016

Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні внесе суттєві корективи у систему трансфертного ціноутворення.

Детальніше
10.12.2016

Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні покладе край паперовому документообігу між платниками податків та фіскальною службою.

Детальніше
10.12.2016

8 грудня Парламент проголосував у першому читанні законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (№5368). Профільному комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики доручено підготувати законопроект до другого читання за скороченою процедурою. І хоча він ще не став законом, а отже ще можливі певні зміни, вже зараз необхідно розуміти, до чого бізнес має готуватися вже за місяць.

Детальніше
06.07.2016

Керівництво з легалізації фріланс-заробітків

(Оновлено на серпень 2017)

Наразі в Україні сформувався великий клас самозайнятих осіб, які працюють на міжнародному ринку фрілансу. Багато хто з них має наміри легалізувати свої доходи, започаткувати власний бізнес та сплачувати податки в Україні. Яким чином це можна зробити з мінімальними ризиками та втратами?

У цій статті ми розглянемо декілька альтернативних варіантів вирішення цієї проблеми у сьогоднішньому правовому полі України.

Детальніше
04.02.2016

Як зорієнтуватися на ринку аудиторських послуг

Разом із зростанням культури ведення бізнесу, все більше українських підприємців вдаються до послуг аудиторів з метою отримання достовірної інформації про різні аспекти діяльності компанії. Проте, все ще існує маса упереджень і помилкових інтерпретацій, які заважають розвитку даного ринку. Прояснити ситуацію допоможе

Детальніше
27.10.2015

Як приймати економічні рішення, не покладаючись на випадок

У попередній статті циклу ми розглянули три поширені помилки, пов'язані з поняттям собівартості, та з'ясували, що собівартість не може бути орієнтиром при прийнятті управлінських рішень.

Як тоді можна приймати рішення, які стосуються цінової і асортиментної політики, аби при цьому не нашкодити своєму бізнесу?

Сьогодні ми розглянемо інструменти, за допомогою яких це можливо.

Детальніше
12.10.2015

Як бухоблік здатен вбити ваш бізнес, і як цього уникнути

Мабуть, жоден з фінансових показників не привертає до себе стільки уваги з боку керівників і власників бізнесу, як собівартість. Звертаючись до нього, бізнесмени бажають отримати відповідь на питання про те:

  • наскільки ефективно працює їхній бізнес;
  • які товари слід виробляти, а які – вивести з асортименту;
  • чи слід прийняти, чи відкинути запропоновану угоду,

та багато інших важливих питань, від яких залежить сьогодення і майбутнє вашого бізнесу.

Але при цьому сам термін «Собівартість» обріс такою кількістю різночитань і помилкових тлумачень, що його застосування часом не тільки не приносить користі, а стає небезпечним.

У цій статті ми не тільки покажемо, як і чому це відбувається, але і розповімо про те, як не допускати непоправних помилок, які можуть коштувати вам бізнесу.

Детальніше
09.10.2015

Ми продовжуємо цикл статей, присвячених трансфертному ціноутворенню. У попередній статті ми розповіли про те, коли, як і для чого розраховуються трансфертні ціни, та про застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни.

В цій статті ми наводимо детальний опис решти чотирьох методів.

Детальніше
06.10.2015

Зміни до Податкового кодексу, внесені Законом №609-VIII, багато в чому змінили правила податкового обліку контрольованих операцій. У попередній статті циклу ми розповіли про те, яким чином, починаючи з 2015 року, визначаються контрольовані операції. Сьогодні ми продовжуємо тему розповіддю про те, як вибрати та застосувати найбільш релевантний метод трансфертного ціноутворення.

Read More
15.09.2015

Бюджетування – один з найбільш ефективних інструментів управління та фінансового менеджменту. Його впровадження було успішно здійснене багатьма українськими компаніями, проте іноді цей крок не приносить бажаного результату через цілу сукупність помилок ще на етапі розробки системи. 

Як отримати максимум вигоди від впровадження бюджетування, зробити його швидко та безпомилково, зв’язати із загальною стратегією розвитку компанії?

Read More
27.08.2015

МАТЕРІАЛИ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ ОНОВЛЕНО ЗГІДНО ОСТАННІХ ЗМІН 08.12.2016! СТАТТІ АКТУАЛЬНІ

Нещодавні зміни до Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення внесли суттєві корективи у правила, що застосовуються при визначенні об’єкта оподаткування у контрольованих операціях.
Ці зміни набрали чинності 13.08.2015 р., але застосовуватися вони будуть до всіх операцій, проведених з початку 2015 року.
Ми починаємо цикл статей, метою якого є допомогти бізнесу розібратися у законодавчих новаціях та надати інструменти для практичного застосування законодавства про трансфертне ціноутворення.

Read More
20.07.2015

Перехід на складання звітності підприємства за Міжнародними стандартами фінансової звітності до цього часу сприймається багатьма представниками українського бізнесу як досить складний та дорогий процес, який не дає відчутних переваг.

Чи так це насправді? Чи можуть компанії малого та середнього бізнесу отримати матеріальні вигоди від запровадження МСФЗ?

Read More
01.07.2015

Что он означает для бухгалтеров-практиков и предпринимателей?

С 01.07.2015 года вступает в силу порядок электронного администрирования НДС, установленный статьей 200-1 Налогового кодекса. Давайте разберемся, какие изменения ожидают плательщиков налога. 

Read More
12.11.2013

Очікується, що з 2014 року розраховувати податок на прибуток будемо за новими правилами...

Читать
12.11.2013

Із 1 вересня 2013 року в Україні запроваджено нові правила податкового обліку та звітності операцій з пов’язаними особами. Які ризики для бізнесу несе даний закон?

Читать
03.10.2013

Современные проблемы и перспективы повышения качества подготовки финансистов...

Читать
30.11.-0001

Валютний контроль залишиться в минулому

Наразі за ступенем державного контролю за валютними операціями суб’єктів бізнесу Україна залишається у числі «репресивних» економік за класифікацією стратегічного дослідницького центру The Heritage Foundation. 21 червня Верховною Радою прийнятий Закон «Про валюту і валютні операції», який має змінити ситуацію на краще.

Хоча Закон набере чинності лише з 7 лютого 2019 року, вже зараз необхідно зрозуміти, які потенційні наслідки він матиме для українських підприємців.

У статті проаналізовані основні зміни, які стануться у системі валютного регулювання з набуттям чинності цим Законом, та їхній вплив на ведення бізнесу в Україні.

Детальніше

Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)

Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.

Вгору