info@firstconsulting.com.ua
firstconsulting.com.ua
Що змінилося для керівників та учасників ТОВ та ТДВ
Пройшло півроку з дня набуття чинності законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Що змінилося у правовому регулюванні створення та діяльності найбільш популярної в Україні організаційно-правової форми бізнес-організацій, якою є товариство з обмеженою відповідальністю? Яким чином ці зміни вплинуть на управління компаніями, та які додаткові ризики вони створюють?
Про це читайте у статті.
Для багатьох підприємців керівник його фінансово-економічної або бухгалтерської служби є правою рукою, головним помічником і порадником в бізнесі. Якщо ви потрапили в число таких мудрих і щасливих бізнесменів, і впевнені, що ваші тили міцні, і так буде завжди, то вам, можливо, не варто витрачати час на читання цієї статті.
Ця стаття написана для тих, хто вважає, що його бізнес міг би отримати від бухгалтерської служби більше користі...
З 1 липня 2017 року почав застосовуватися порядок зупинення реєстрації податкових накладних, встановлений статтею 201-1 Податкового Кодексу. Як повідомляє Державна фіскальна служба, станом на 26.07.2017 зупинена реєстрація 132 тисяч податкових накладних на суму 1,8 млрд. грн. Як показує практика останніх днів, розблокування заблокованої податкової накладної – справа не з легких.
Що треба знати платнику податку, щоб зменшити ризик блокування? Нижче ми наводимо декілька практичних порад.
Можна без перебільшення сказати, що облік операцій в іноземній валюті є чи не найбільш складним розділом бухгалтерського обліку і викликає у бухгалтерів масу питань. Якщо раніше ця проблема стосувалася відносно вузького кола переважно великих компаній та банків, то після вступу України до ВТО, та особливо після підписання Угоди про ЗВТ з Євросоюзом, все більше малих та середніх підприємств долучаються до зовнішньоекономічної діяльності, намагаючись скористатися з лібералізації митних режимів. А отже, сфера застосування іноземної валюти у господарській діяльності й надалі розширюватиметься.
З іншого боку, актуальності питанню додає той факт, що з 2015 року українські компанії складають декларації з податку на прибуток на основі даних бухгалтерського обліку, а отже правильне ведення обліку операцій в іноземній валюті набуває більшого значення для запобігання застосуванню штрафних санкцій з боку податкових органів.
Базуючись на нашому досвіді виконання консалтингових проектів, ми підготували стислий аналіз типових помилок та рекомендації щодо ведення обліку валютних операцій.
За тиждень відбудеться двократне збільшення мінімальної заробітної плати, яку уряд заклав у Закон про державний бюджет на 2017 рік. Для малого бізнесу це означає двократне збільшення податкового навантаження на фонд заробітної плати.
Багато малих підприємств та фізичних осіб – підприємців були економічно не готові до таких різких змін законодавства, а отже були поставлені рішенням уряду та Парламенту на межу виживання.
Чи існують законні методи, які дозволяють обійти «мінімалку» у 3200 грн., тим самим зменшити податкове навантаження на бізнес?
Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні внесе суттєві зміни у розділи Податкового кодексу, які стосуються податку на прибуток та податку на додану вартість.
Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні внесе суттєві корективи у систему трансфертного ціноутворення.
Законопроект №5368 в разі прийняття у другому читанні покладе край паперовому документообігу між платниками податків та фіскальною службою.
8 грудня Парламент проголосував у першому читанні законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (№5368). Профільному комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики доручено підготувати законопроект до другого читання за скороченою процедурою. І хоча він ще не став законом, а отже ще можливі певні зміни, вже зараз необхідно розуміти, до чого бізнес має готуватися вже за місяць.
(Оновлено на серпень 2017)
Наразі в Україні сформувався великий клас самозайнятих осіб, які працюють на міжнародному ринку фрілансу. Багато хто з них має наміри легалізувати свої доходи, започаткувати власний бізнес та сплачувати податки в Україні. Яким чином це можна зробити з мінімальними ризиками та втратами?
У цій статті ми розглянемо декілька альтернативних варіантів вирішення цієї проблеми у сьогоднішньому правовому полі України.
Разом із зростанням культури ведення бізнесу, все більше українських підприємців вдаються до послуг аудиторів з метою отримання достовірної інформації про різні аспекти діяльності компанії. Проте, все ще існує маса упереджень і помилкових інтерпретацій, які заважають розвитку даного ринку. Прояснити ситуацію допоможе
Продовжимо розгляд проблем українського менеджменту, що стають на заваді сталому розвитку бізнесу та мають негативні наслідки.
Початок читайте ТУТ.
Ми вже писали про зміни до податкового законодавства, внесені Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р.
Сьогодні пропонуємо вам більш детальний аналіз впливу цих змін на бізнес-середовище.
Сьогодні можна сміливо сказати, що вижити можуть лише ті компанії, що безперервно розвиваються та змінюються. Як розуміти ці зміни? Балансування на лезі конфлікту з власним колективом чи еволюція внутрішнього середовища компанії? Більшість малого та середнього бізнесу на жаль сьогодні застрягла на межі. Сумніви на кшталт «а чи варто зараз змінювати те, що будувалося роками?», «невже те, що наразі уявляє собою мій бізнес не відповідає вимогам часу?», нажаль, притаманні багатьом підприємцям.
Яких же змін потребує сучасне українське бізнес-середовище? Чи можливо зробити власний бізнес сучасним та успішним, не руйнуючи того, що з такими зусиллями будувалося у попередні роки? Що саме слід зробити в першу чергу, щоб не зруйнувати відносини у колективі, та не спровокувати крах?
24 грудня, як завжди «під ялинку», Парламент прийняв Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Які зміни відбулися у системі оподаткування та яким чином це вплине на бізнес?
У попередній статті циклу ми розглянули три поширені помилки, пов'язані з поняттям собівартості, та з'ясували, що собівартість не може бути орієнтиром при прийнятті управлінських рішень.
Як тоді можна приймати рішення, які стосуються цінової і асортиментної політики, аби при цьому не нашкодити своєму бізнесу?
Сьогодні ми розглянемо інструменти, за допомогою яких це можливо.
Мабуть, жоден з фінансових показників не привертає до себе стільки уваги з боку керівників і власників бізнесу, як собівартість. Звертаючись до нього, бізнесмени бажають отримати відповідь на питання про те:
та багато інших важливих питань, від яких залежить сьогодення і майбутнє вашого бізнесу.
Але при цьому сам термін «Собівартість» обріс такою кількістю різночитань і помилкових тлумачень, що його застосування часом не тільки не приносить користі, а стає небезпечним.
У цій статті ми не тільки покажемо, як і чому це відбувається, але і розповімо про те, як не допускати непоправних помилок, які можуть коштувати вам бізнесу.
Ми продовжуємо цикл статей, присвячених трансфертному ціноутворенню. У попередній статті ми розповіли про те, коли, як і для чого розраховуються трансфертні ціни, та про застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни.
В цій статті ми наводимо детальний опис решти чотирьох методів.
Зміни до Податкового кодексу, внесені Законом №609-VIII, багато в чому змінили правила податкового обліку контрольованих операцій. У попередній статті циклу ми розповіли про те, яким чином, починаючи з 2015 року, визначаються контрольовані операції. Сьогодні ми продовжуємо тему розповіддю про те, як вибрати та застосувати найбільш релевантний метод трансфертного ціноутворення.
Третья статья из серии публикаций "Почему консалтинговые проекты не удаются? Только правда и ничего кроме правды".
Вторая статья из серии публикаций "Почему консалтинговые проекты не удаются? Только правда и ничего кроме правды".
Многие в своей практике привлекали к сотрудничеству консалтинговые компании и независимых консультантов, но далеко не все получили от такого сотрудничества желаемый результат. Почему так происходит? Как избежать типичных ошибок? Как понять, когда вам нужен консалтинг, и в каком формате вам лучше его использовать?
Серия статей о практике консалтинговых проектов, рассчитана на топ-менеджеров и собственников бизнеса.
17 вересня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін в Держбюджет 2015 (законопроект №3060), що підвищують прожитковий мінімум та мінімальну заробітну платню.
Далі - цифри.
Бюджетування – один з найбільш ефективних інструментів управління та фінансового менеджменту. Його впровадження було успішно здійснене багатьма українськими компаніями, проте іноді цей крок не приносить бажаного результату через цілу сукупність помилок ще на етапі розробки системи.
Як отримати максимум вигоди від впровадження бюджетування, зробити його швидко та безпомилково, зв’язати із загальною стратегією розвитку компанії?
Развитие рынка электронной коммерции в Украине, как и история нашей страны, к сожалению показывает нам, что нужные и хорошие инициативы далеко не всегда проходят быстро, о безболезненности пока не стоит и мечтать. Вот и история законодательного регулирования рынка интернет-торговли оказалась довольно длительной, и, хотя в Украине уже не первый год активно работают тысячи интернет-магазинов различной направленности, есть масса посредников в услугах и продаже товаров, но закона, регулирующего их деятельность не существовало. К счастью эпопея завершилась и законодательная основа для деятельности продавцов товаров и услуг заложена – 03.09.2015 закон (№ 0957) принят Парламентом, остался только последний штрих – подписание Президентом.
Предлагаем вашему вниманию анализ принятого закона.
МАТЕРІАЛИ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ ОНОВЛЕНО ЗГІДНО ОСТАННІХ ЗМІН 08.12.2016! СТАТТІ АКТУАЛЬНІ
Нещодавні зміни до Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення внесли суттєві корективи у правила, що застосовуються при визначенні об’єкта оподаткування у контрольованих операціях.
Ці зміни набрали чинності 13.08.2015 р., але застосовуватися вони будуть до всіх операцій, проведених з початку 2015 року.
Ми починаємо цикл статей, метою якого є допомогти бізнесу розібратися у законодавчих новаціях та надати інструменти для практичного застосування законодавства про трансфертне ціноутворення.
Пропонуємо вашій увазі аналіз ефективності аутсорсингу для малих підприємств, що мають потребу у повній штатній одиниці спеціаліста з обліку, на прикладі розрахунку вартості послуг стандартних пакетів Першої Консалтингової Компанії
МАТЕРІАЛИ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ ОНОВЛЕНО ЗГІДНО ОСТАННІХ ЗМІН 08.12.2016! СТАТТІ АКТУАЛЬНІ
З 13 серпня 2015 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу, а саме - Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення». Це суттєво змінило правила, що застосовуються до контрольованих операцій.
Відтепер правила трансфертного ціноутворення не застосуватимуться під час визначення бази оподаткування податком на додану вартість, а лише при визначенні оподатковуваного прибутку.
В первой части этого материала мы рассмотрели типичные проблемы в учетной системе компании и негативное влияние, которое они оказывают на прибыльность бизнеса. Сегодня мы рассмотрим, какие существуют методы решения этих проблем, и как ими правильно воспользоваться.
В сложившейся экономической ситуации многие из топ-менеджеров и предпринимателей задаются вопросами увеличения прибыльности бизнеса. Ряд причин, мешающих зарабатывать больше украинским предпринимателям, носят объективный характер, но в не меньшей мере они связанны с внутренними проблемами компаний.
Конкуренция и рынок сегодня диктуют жесткие требования каждой компании. Стать лидером, прочно занять свою нишу, непросто. Выбрать ключевые показатели, которые помогут принять правильные решения, достигнуть успеха – еще сложнее. Но кто из предпринимателей способен стать лучше конкурентов во всем? В реалиях постоянно меняющегося рынка это осуществить крайне трудно.
29 липня набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який був прийнятий Парламентом 16.07.2015 р.
Раніше ми вже аналізували прийнятий закон з точки зору практичних наслідків для бізнесу.
Сьогодні ми продовжимо тему і розповімо, які зміни в податковому законодавстві торкнуться сільгоспвиробників, що використовують спеціальний режим оподаткування.
Продовжуючи серію матеріалів з питань електронного адміністрування ПДВ роз'яснюємо зміни, що набирають силу з 29 липня 2015, а саме
набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який був прийнятий Парламентом 16.07.2015 р.
До чого мають бути готові підприємці?
Данная публикация является продолжением и логическим дополнением нашей статьи об изменениях в применении РРО
КАКИЕ ИЗМЕНЕНИЯ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА КОСНУЛИСЬ ПРИМЕНЕНИЯ РРО С 1 ИЮЛЯ 2015 ГОДА?
С 23.07.2015 вступил в силу закон от 01.07.2015 № 569-VIII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законы Украины относительно применения регистраторов расчетных операций»
Так, знову зміни в адмініструванні ПДВ, до того ж "заднім числом". І знову наші клієнти та колеги потребують допомоги та пояснень. Таке життя! Мудрі люди здавна створювали прислів'я та приказки, доречні до будь-якої ситуації, ми вважаємо найдоречнішим в даному випадку - "Добро треба шукати, а зло саме прийде" (Український народний фольклор).
Ну що ж, браття-підприємці, до праці!
Чи вдалося справді зменшити податкове навантаження?
17 липня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».
Яких змін у зв’язку з чим слід очікувати платникам податків у найближчому майбутньому? Наскільки ці зміни дійсно полегшать становище бізнесу?
Перехід на складання звітності підприємства за Міжнародними стандартами фінансової звітності до цього часу сприймається багатьма представниками українського бізнесу як досить складний та дорогий процес, який не дає відчутних переваг.
Чи так це насправді? Чи можуть компанії малого та середнього бізнесу отримати матеріальні вигоди від запровадження МСФЗ?
Как мы писали в предыдущих публикациях, 30 июня 2015 закончился тестовый режим работы системы электронного администрирования НДС.
Какие проблемы подстерегают плательщиков НДС при применении системы электронного администрирования? Мы продолжаем дополнять информацию о текущих изменениях в данной сфере, и по мере сил предлагаем решение тех проблем, с которыми сталкиваемся сами или получаем запросы от наших коллег и клиентов..
С момента введения в 1998 году системы упрощенного налогообложения, предприниматели – плательщики единого налога, были освобождены от необходимости использования кассовых аппаратов в своей деятельности.
Но реформаторское правительство Яценюка пошло дальше всех «папередников».
1 июля 2015 года вступили в силу изменения в Налоговый кодекс в части применения кассовых аппаратов. Начиная с этой даты, плательщики единого налога 3-й группы обязаны использовать регистраторы расчетных операций (РРО) при расчетах за наличные или с применением платежных карт. А уже с 1 января 2016 года использование РРО станет обязательным и для плательщиков единого налога 2-й группы.
С 01.07.2015 года вступает в силу порядок электронного администрирования НДС, установленный статьей 200-1 Налогового кодекса. Давайте разберемся, какие изменения ожидают плательщиков налога.
Матеріали сайту є об'єктом правового захисту відповідно до Закону про авторське право в цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act)
Використання матеріалів сайту дозволено виключно за наявності активного посилання на оригінал.